Na trop kobiety zajmującej się sprzedażą za pośrednictwem Internetu zabronionego w Polsce leku na otyłość ADIPEX wpadli kryminalni z komendy stołecznej Policji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na trop kobiety zajmującej się sprzedażą za pośrednictwem Internetu zabronionego w Polsce leku na otyłość ADIPEX wpadli kryminalni z komendy stołecznej Policji. Funkcjonariusze ustalili, że na jednym z bardzo popularnych portali aukcyjnych oferuje ona do sprzedaży nielegalny specyfik. Kobietę zatrzymano w jej mieszkaniu w Czechowicach-Dziedzicach.

To już nie pierwszy taki przypadek w kraju, kiedy to policjanci zatrzymują kolejnych internetowych handlarzy lekami. Kilka miesięcy temu podczas ogólnopolskich działań, koordynowanych przez KGP, wymierzonych przeciwko takim osobom we Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Białymstoku i Warszawie zatrzymano aż 28 osób. Zabezpieczono wówczas 21 komputerów oraz wiele różnych farmaceutyków, m.in. ADIPEX. Większość zatrzymanych osób większość przyznała się do nielegalnego obrotu farmaceutykami. Postawiono im zarzut popełnienia przestępstwa z art. 124 Prawa farmaceutycznego.

Tak też było w przypadku Jolanty M. Na jej ślad wpadli kryminalni z komendy stołecznej, którzy stale monitorują Internet. To właśnie oni wypatrzyli na jednym z portali aukcyjnych ofertę sprzedaży zabronionego leku. Ustali komputer i właściciela. Okazało się, ze jest to mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Funkcjonariusze przesłali, więc całość zgromadzonej dokumentacji do policjantów z komendy powiatowej w Pszczynie. Ci zatrzymali ustaloną kobietę. Jolancie K. przedstawiono zarzut handlu lekiem, niedopuszczonym do obrotu na terenie Polski.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!