Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

30 rzeczy do zrobienia w lipcu w Warszawie. Zaplanuj cały miesiąc w stolicy

Ewelina
Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń, które dzieją się w lipcu w Warszawie. W artykule poniżej znajdziecie listę wydarzeń, na które możecie się wybrać w wakacje.
Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń, które dzieją się w lipcu w Warszawie. W artykule poniżej znajdziecie listę wydarzeń, na które możecie się wybrać w wakacje. zdjęcia ilustracyjne / pixabay.com
Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń, które dzieją się w lipcu w Warszawie. W artykule poniżej znajdziecie listę wydarzeń, na które możecie się wybrać w wakacje.

1. Bazyliszek - Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu
To kolejna edycja Fantastycznego Festiwalu Gier Bez Prądu. Mile widziani dorośli jak i dzieci, wszyscy są zaproszeni do wspólnej zabawy przy grach planszowych, turniejach, prelekcjach oraz sesjach RPG. Nie zabraknie również gości, autorów i wystawców. Festiwal będzie trwał od 7 lipca (sobota) od godz. 10:00 do 8 lipca (niedziela). Odbędzie się w VII LO im. Juliusza Słowackiego, Wawelska 46. Wstęp jest bezpłatny.

2.Pikniki Rodzinne w dzielnicy Włochy
8 lipca (niedziela) o godz. 12:30 odbędzie się rodzinny piknik, na którym będzie można m.in. wziąć udział w zabawach podwórkowych (klasy, czekolada, skakanie przez gumę, skakankę itp.) czy zregenerować siły przy rodzinnych grach planszowych by w pełni skorzystać z nauki żonglowania z animatorkami. Dla najmłodszych został zorganizowany kącik malucha z tunelem animacyjnym. Wydarzenie odbędzie się na boisku przy ul. Astronautów 6

3. Klub Komediowy X Prochownia Żoliborz: Nic dwa razy
9 lipca o godz. 20:00 w Prochowni Żoliborz odbędzie się kolejne poniedziałkowe spotkanie z Klubem Komediowym.
Od organizatora: "Absurdalny kwartet improwizowany: Nic dwa razy. Bartek, Kinga, Michał i Nora. Znają się prywatnie, znoszą – zawodowo. Spędzają ze sobą tak dużo czasu, że przestali sobie mówić cześć. Nora pożyczyła kiedyś Bartkowi pieniądze, nie oddał. Kinga kupiła kiedyś wszystkim kanapki, nikt nie podziękował. Michał od tygodni nie przychodzi na ich wspólne próby, co zauważył jedynie inspicjent w Klubie Komediowym. Niemniej, gdy spotykają się razem na scenie, to zgodnie wsiadają do jednego czołgu abstrakcji i kawalkadą puent i słów, których znaczenia nie zawsze są pewni, ruszają szturmem na wyobraźnię publiczności." Wstęp jest wolny.

4. Kino i Wino w Grunt i Woda / Baby Driver
Grunt i Woda zapraszają na pokaz filmu "Baby Driver", który odbędzie się 9 lipca o godz. 21:00. Podczas pokazu będą specjalne promocje na wino.

5. Miłość, Tantra i Rigpa - naturalny stan umysłu
We wtorek 10 lipca o godz. 18:00 odbędzie się wykład Eliasa Caprilesa, pochodzącego z Wenezueli naukowca i praktyka buddyzmu tybetańskiego, emerytowanego profesora Uniwersytetu Andyjskiego w Meridzie, autora książek i instruktora medytacji Dzogczen w tradycji Namkhai Norbu. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24. Wstęp jest wolny.

6. Wieczory Chopinowskie na Okólniku
10 lipca, we wtorek o godzinie 18:00 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina zaprasza na muzykę polską „W kręgu Fryderyka Chopina”. W programie: 3 Mazurki op. 59 (a-moll, As-dur, fis-moll), Sonata b-moll op.35, 4 Mazurki op. 17, Polonez As-dur op. 53, Scherzo E-dur op. 54. Koncert poprowadzi Piotr Wojciechowski. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

7. O autyzmie. Wykład otwarty
Spotkanie z cyklu wykładów otwartych pt.: O autyzmie. Wykład bazujący na relacjach autystyków. Odbędzie się 11 lipca, w środę, o godz. 20:00 w Klinice Zdrowia Psychicznego METODA.

8. Potęga tradycji - wernisaż wystawy fotografii Dominika Skurzaka
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wernisaż wystawy "Potęga tradycji. Fotografia reporterska Dominika Skurzaka z Indonezji, Tajlandii, Laosu,Kambodży i Indii", który odbędzie się 12 lipca o godz. 18:00. Jest to wystawa fotografii dokumentujących ceremoniały i zachowania należące do najbardziej tradycyjnych w danym kraju. Są wśród nich m.in. sceny z teatrów lalkowego i aktorskiego w Indonezji, będącego zarówno teatrem, jak religijnym rytuałem; ablucje w mieście Puszkar, gdzie znajduje się jedyna w Indiach świątynia Brahmy; wizerunki wojowników papuaskich z należącej do Indonezji części Nowej Gwinei, czy obchody Nowego Roku w Laosie. Wstęp wolny.

9. Portret intymny – fotografie i grafiki komputerowe Andrzeja Grabowskiego
Niecodzienna wystawa aktów artysty Andrzeja Grabowskiego już 12 lipca o godz. 19:00 w Galerii Metamorfozy. Andrzej S. Grabowski – polsko – amerykański artysta malarz, scenograf, grafik, kurator i edukator. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, a także Podyplomowego Studium Scenografii ASP w Krakowie oraz Hunter College, Graphic Design & Photography, NY, USA. Zmysł artystyczny i zamiłowanie do sztuki wyniósł z domu rodzinnego (ojciec, Julian Grabowski, był znakomitym artystą malarzem, ale także wybitnym pedagogiem ASP w Krakowie). Wejście bezpłatne.

10. Portret emocjonalny - warsztaty dla dorosłych
12 lipca o godzinie 18:00 w DK Kadr będzie można przyjrzeć się sobie i swoim emocjom. Każdy z uczestników stworzy swój własny portret emocjonalny, twórczo przetwarzając i eksponując te emocje, które go/ją określają, lub zainspirowały do kreatywnego działania. Celem jest akceptacja własnych emocji i zobaczenie korzyści ze świadomego ich przeżywania. Udział w warsztacie jest bezpłatny (materiały zapewnia organizator). Czas trwania warsztatów to 1,5-2 godziny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

11. KINO KĘPA na dachu: "KEDI - sekretne życie kotów"
Pokaz filmu odbędzie się 13 lipca o godz. 20:45. PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 zaprasza na film „KEDI – sekretne życie kotów”, reż. Ceyda Torun, USA, Turcja 2017, 80 min. Koszt biletu to 15 zł.

12. Letni dotleniający spacer po Puszczy Kampinoskiej!
14 lipca o godz. 8:45 rozpocznie się wycieczka po Puszczy Kampinoskiej. Spacer będzie miał charakter przyrodniczy, potrwa około 4-5 godzin (17 km) i zakończy się integracją, relaksem na kocach oraz grillem. Spacer jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja poprzez formularz, ilość miejsc ograniczona.

13. Warsztaty kintsugi | Pokaz japońskiej techniki naprawy ceramiki
Pokaz odbędzie się 14 lipca o godz. 12:00 w Łazienkach Królewskich. Uczestnicy poznają tajniki kintsugi, która dosłownie tłumacząc, oznacza „naprawić złotem”. Japońska technika polega na łączeniu potłuczonych elementów laką z dodatkiem sproszkowanych metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro lub platyna. Spotkanie będzie idealną okazją, aby zobaczyć i posłuchać, jak Japończycy od lat nadają drugie życie potłuczonej porcelanie.

14. Warsztaty z bikepackingu
Świetne wydarzenie dla osób, które marzą o podróżach rowerowych "na lekko". 14 lipca o godz. 18:00 w Południku Zero będzie można dowiedzieć się kiedy i dlaczego warto wybrać mniejsze torby i jakie są pozytywne aspekty bikepackingu. "Udany wyjazd to m.in. odpowiednio przygotowany rower, prawidłowe pakowanie toreb, ilość i rodzaj odzieży, system do spania, rodzaje i dobór odpowiedniego palnika turystycznego, jedzenie itd." Koszt uczestnictwa: 20 zł/os - płatne przed rozpoczęciem warsztatów.

15. Jazzowe Wtorki w Grunt i Woda / Stopklatka feat. Natalia Lubrano
17 lipca o godz. 20:00 będzie można mile spędzić czas w jazzowym klimacie. Grunt i Woda zaprasza na koncert: "STOPKLATKA to projekt stworzony przez grupę wrocławskich muzyków, których łączy nie tylko pasja do grania dobrej muzyki jazzowej, ale też gust filmowy. Na koncertach pojawiają się utwory z takich filmów, jak: Leon Zawodowiec, Bagdad Cafe, Moulin Rouge, Miasto aniołów, Flashdance, Ida i inne."

16. Klub Komediowy z letnim „Przekrojem" na Placu Zabaw nad Wisłą
Spektakl improwizowany zainspirowany letnim numerem kwartalnika „Przekrój” będzie można oglądać 18 lipca o godzinie 19:00 na Placu Zabaw nad Wisłą. "Redakcja „Przekroju” przedstawi swoje ulubione fragmenty i ilustracje z najnowszego numeru pisma i podzieli się anegdotami z życia kwartalnika. Będzie to materiał wyjściowy do scen, które zagrają improwizatorzy z Klubu Komediowego. Powstaną one na żywo, na oczach publiczności, bez ustalonego wcześniej scenariusza! W spektaklu zagrają improwizatorzy związani z projektem Wycieczki osobiste. Wstęp wolny.

17. Marcin Januszkiewicz - Osiecka po męsku
Koncert odbędzie się 18 lipca o godzinie 19.30. Wydarzenie wpisuje się w naturalny punkt zdarzeń, jakie kreślą się na życiowej i zawodowej drodze Januszkiewicza w związku z twórczością Agnieszki Osieckiej. Na albumie, oprócz sztandarowych "Niech żyje bal" „Wariatka tańczy” czy „Kołysanka dla Okruszka”, znajdą się również mniej znane, zaskakujące utwory jak „Od nocy do nocy” czy „Deszcze niespokojne”. Koszt biletów to 40 zł. Miejsce wydarzenia: Kalinowe Serce, Krasińskiego 25

18. Rhythm of the night - lata 80 i 90 w Hulakula
Osoby lubiące zabawę i klimat lat 80 oraz 90 na pewno odnajdą się na czwartkowych imprezach organizowanych w Hulakula. Co tydzień (godz. 20:00) na ul. Jagiellońskiej 82b można brać udział w zabawie przy przebojach minionych dekad. Wstęp za darmo.

19. Animatsuri 2018
Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej zaprasza na dziesiątą odsłonę wydarzenia. Rozpocznie się 20 lipca o godz. 17.00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym na ul. Bobrowieckiej 9. W trakcie festiwalu można wziąć udział w najróżniejszych atrakcjach, takich jak panele tematyczne i prelekcje, konkursy wiedzowe i turnieje sprawnościowe, pokazy sztuk walki i warsztaty, a także koncerty, czy konkurs strojów – cosplay. Obecne będą również najnowsze konsole do gier, na których będzie można pograć w wiele ciekawych gier (bijatyki, VR i inne), gry muzyczne (DDR i UltraStar) oraz gry planszowe. Uczestnictwo w imprezie wiąże się z opłatą składki akredytacyjnej, informacje znajdziecie na stronie organizatora.

20. Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018
Od organizatora: "Na pytanie: „Czego jesteś spragniony” mieszkańcy kilku miast odpowiadają bez wahania: ciepła, plaży, wodnych atrakcji, turbosłońca, urlopu, imprez plenerowych, wolnego czasu… LATA! A gdzie najlepiej spędza się wolny czas latem? Oczywiście na plenerowych koncertach. Duet Smolik/Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i Bitamina zagrają podczas 7. edycji trasy koncertowej CYDR LUBELSKI SPRAGNIENI LATA. - Łączy ich pasja i kreatywność, ale każdy z nich ma swój sposób na zaczarowanie publiczności - zapowiada Novika." Wydarzenie odbędzie się 21 lipca w Amfiteatrze Parku Sowińskiego.

21. Japoński ceremoniał herbaciany | Pokaz połączony z degustacją
W Łazienkach Królewskich, 21 lipca, o godz. 12:00 będzie można wziąć udział w uroczystym pokazie przyrządzania herbaty. Uczestnicy spotkania poznają filozoficzno-religijne przesłanie japońskiego ceremoniału, a także skosztują herbaty i słodyczy, które przygotuje Urasenke Sunshinkai. Obowiązuje bilet wstępu w cenie 5 zł i zapisy.

22. I, CULTURE Orchestra & Nemanja Radulović
I,CULTURE Orchestra to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się orkiestr młodzieżowych na świecie. To międzynarodowy zespół młodych muzyków, których rosnący poziom wykonawstwa doceniają melomanii, dziennikarze, eksperci i wybitni soliści. KONCERT NADZWYCZAJNY odbędzie się 22 lipca o godz. 18:00 na Placu Zamkowym w ramach Festiwalu Festiwal "Ogrody Muzyczne".

23. Czytanie na wystawie: „Zwierzęta laboratoryjne i ich ludzie”
Od organizatora: "W lipcu czytamy i rozmawiamy o tekście biolożki i filozofki feministycznej Donny Haraway, poświęconym relacjom między ludźmi i zwierzętami we współczesnych laboratoriach. Podczas cyklu CZYTANIE NA WYSTAWIE, towarzyszącego ekspozycji 90. urodziny warszawskiego ZOO | wystawa czasowa, będziemy brać na warsztat i dyskutować teksty z dziedziny studiów nad zwierzętami – nurtu we współczesnej humanistyce, starającego się uwolnić od antropocentrycznej wizji świata i próbującego uchwycić perspektywę zwierzęcą." Wydarzenie odbędzie się 22 lipca o godz. 14:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wstęp w cenie biletu na wystawę (3/5 zł).

24. Lato z kinem włoskim: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"
Pokaz odbędzie się 24 lipca o godz. 19:00. PROM Kultury Saska Kępa zaprasza na film w reż. Paolo Genovese, Włochy 2016, 97 min. Komedia. Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. Bilety 15 zł.

25. Noc horrorów w DK Kadr
DK Kadr zaprasza na polskie filmy grozy. 21 lipca o godz. 21:00 będzie można obejrzeć filmy: „Demon”, reż. Marcin Wrona - Współczesna opowieść grozy na kanwie legendy o Dybuku oraz „Córki dancingu”, reż. Agnieszka Smoczyńska - Gotycki pop-horror muzyczny o krwiożerczych syrenkach z Wisły.

26. Summit EOIF GigaCon
25 lipca o godz. 9:00 na PGE Narodowym rozpocznie się największa w Polsce konferencja o elektronicznym obiegu informacji. "Nowoczesne narzędzia informatyczne mają nam pomóc w ciągłym i wygodnym wglądzie do wszystkich dokumentów, w sprawnym planowaniu, sterowaniu i kontroli w firmie, ale również ułatwić komunikację naszych pracowników, kontrahentów i partnerów biznesowych. Wejście za darmo.

27. Szkicownik warszawski w lipcu | detale architektoniczne
Muzeum Warszawy, 28 lipca o godz. 16:00, zaprasza na szkicowanie kamiennych rzeźb wyłowionych z dna Wisły oraz detali architektonicznych zdobiących niegdyś gmach Teatru Wielkiego i pałac Krasińskich. Wydarzenie skierowane do młodzieży, dorosłych oraz seniorów. WSTĘP: 10 zł.

28. Bieg Powstania Warszawskiego
28 lipca o godz. 20:00 odbędzie się Bieg Powstania Warszawskiego. Jest to jeden z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy.

29. Cudowne kino nad Wisłą: Mordercza Opona
31 lipca o godz. 20:30 w Cudzie nad Wisłą odbędzie się pokaz filmowy. "Posiadająca zdolności parapsychologiczne opona samochodowa obsesyjnie podąża za kobietą, pozbawiając życia każdego, kto stanie jej na drodze!". Wejście darmowe.

30. "Mechaniczna pomarańcza" pokaz specjalny filmu z okazji 90. rocznicy urodzin Stanleya Kubricka
26 lipca o godz. 18:00 w Kinie Praha odbędzie się specjalny pokaz filmu „Mechaniczna pomarańcza”, którego moc oddziaływania nie słabnie do dziś. Przed projekcją filmu odbędzie się krótka prelekcja wygłoszona przez krytyka filmowego Artura Zaborskiego. Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha. Bilet normalny: 18,00 zł, bilet ulgowy: 16,00 zł.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto