Wolscy śledczy będą wnioskować o tymczasowy areszt dla zatrzymanych za kradzież z włamaniem dwóch osób. Mężczyźni popełniając przestępstwo, postanowili poprawić domowy budżet.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Wolscy śledczy będą wnioskować o tymczasowy areszt dla zatrzymanych za kradzież z włamaniem dwóch osób. Mężczyźni popełniając przestępstwo, postanowili poprawić domowy budżet. Z piwnicy, gdzie przechowywane były narzędzia budowlane zabrali: młoty pneumatyczne, szlifierki, poziomice i wiertarki. Łączna wartość skradzionych rzeczy to ok. 20 tysięcy złotych. 47-letni Bogusław M. i 36-letni Sławomir J. usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

W nocy z 28 na 29 lipca w jednym z bloków w centrum Woli dokonano włamania. Ze złożonego zawiadomienia wynikało, że z piwnicy, wynajmowanej przez firmę remontową, zniknęły narzędzia budowlane o łącznej wartości 20 tysięcy złotych. O dokonanie przestępstwa przedstawiciel firmy podejrzewał byłego już pracownika.

Kilka godzin po złożeniu zawiadomienia jeden z pracowników firmy, przechodzą obok Dworca Zachodniego, zauważył samochód, należący do podejrzewanego mężczyzny. O tym fakcie niezwłocznie poinformował patrolujących ulicę policjantów.

Funkcjonariusze obserwowali wskazane audi. Po chwili do samochodu podeszło dwóch mężczyzn. Policjanci natychmiast ich wylegitymowali. Podczas sprawdzenia pojazdu okazało się, że bagażnik wypełniony jest po brzegi narzędziami budowlanymi.

Jak ustali funkcjonariusze wszystkie znalezione rzeczy: młoty pneumatyczne, szlifierki, wiertarki, poziomice i mieszadło zostały ostatniej nocy skradzione z pomieszczenia piwnicznego wynajmowanego przez firmę remontową. Zatrzymani mężczyźni, pod namową trzeciego, kradnąc je chcieli „podreperować” domowy budżet.

47-letni Bogusław M. i 36-letni Sławomir J. zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Dzisiaj sąd rozpatrzy wniosek o ich tymczasowym aresztowaniu. Zatrzymanie trzeciego mężczyzny, właściciela samochodu, to tylko kwestia czasu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!