34. Maraton Warszawski: Sprawdź utrudnienia!

Już w niedzielę ponad 8 tysięcy biegaczy z 61 krajów weźmie udział w 34. Maratonie Warszawskim. Kierowcy muszą się liczyć z wieloma utrudnieniami.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© fot. Grzegorz Dembiński/Polskapresse)

Nie mam nic przeciwko biegaczom, ale dlaczego muszą blokować pół miasta - denerwuje się pan Marian, warszawski taksówkarz. Maraton wystartuje z mostu Poniatowskiego o godz. 9 i do późnego popołudnia znacznie utrudni ruch w stolicy.

Co będzie zamknięte?
Nitka północna mostu w stronę Śródmieścia na odcinku rondo Waszyngtona - Nowy Świat będzie zamknięta już od północy do godz. 10. Nitkę południową drogowcy zamkną od godz. 10.30 do 15.30. Przez półtorej godziny od 9.15 nieprzejezdny w obu kierunkach będzie także cały most Świętokrzyski. Do godz. 15 zamknięte będą również między innymi: plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie i ulica Puławska w stronę Śródmieścia.

Czytaj także: Zobacz trasę Maratonu Warszawskiego po zamknięciu tunelu

Biegacze z Al. Jerozolimskich przez Krakowskie Przedmieście dotrą do Wisłostrady, przebiegną na Ursynów, a potem al. KEN, Puławską i Al. Jerozolimskimi do mety na Stadionie Narodowym. Zamiast przez zamknięty z powodu awarii tunel Wisłostrady pobiegną nad wyłączonym z ruchu odcinkiem ulicy.

Uczestnicy w dniu biegu mogą za darmo, wyłącznie na podstawie numeru startowego, poruszać się po stolicy komunikacją miejską i korzystać z parkingów Parkuj i Jedź zlokalizowanych przy niektórych stacjach metra.

Dodatkowe atrakcje
Każdy uczestnik tegorocznego maratonu ma szansę wygrać spersonalizowaną koszulkę Adidas z nadrukowanym czasem, który osiągnie podczas biegu.
∨ Czytaj dalej

Wystarczy, że wytypuje swój prognozowany rezultat i zapozuje do pamiątkowego zdjęcia na specjalnie przygotowanej mecie. 50 osób, które najtrafniej określi swój wynik, będzie mogło odebrać koszulkę w jednym z oficjalnych salonów sponsora.

Czytaj także: 34. Maraton Warszawski: Powrót do korzeni

Także na tych, którzy będą tego dnia kibicować, czeka sporo atrakcji. Na trybunach Stadionu Narodowego cały bieg będzie można oglądać na zawieszonych pod sufitem telebimach. Transmisja ma być realizowana z sześciu kamer przemieszczających się po trasie. Na płycie boiska do godz. 16 na kibiców czekają też specjalne atrakcje i konkurencje sportowe. Wszystko to za darmo.

Szczegółowych informacji o zmianach w komunikacji miejskiej 30 września można szukać na stronie internetowej ZTM.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (2)

avatar
avatar
Katarzyna (gość)

Ulice zamykane były kompletnie niezgodnie z informacjami w sieci... Np przejazdy przez KEN już o 9.30 były zamknięte, a miały być od 10.00... Uważam, że to skandal, że są publikowane informacje, a potem nikt się ich nie trzyma... Miałam do przewiezienia poza miasto starszą chorą osobę, zaplanowałam trasę na podstawie informacji z sieci i nie mogłam się przedostać... Koordynacji zabrakło kompletnie i szacunku dla mieszkańców...

Wybierz kategorię