Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zoo: Wielkim, zielonym, wielkanocnym jajem dydaktycznym zainteresujemy Warszawę

Małgorzata Gołota
Zainteresowaniem cieszy się również rekinarium
Zainteresowaniem cieszy się również rekinarium Polskapresse
Mierzy ponad 3,5 metra, waży 660 kg. Zielone, ozdobione wielkanocnymi wzorkami przez pieśniarki z zespołu Szwarne Dziołchy, z betonową skorupką i styropianowym wnętrzem. Jajo dydaktyczne od kilku dni możemy oglądać na skwerku przy ul. Floriańskiej. Wkrótce na stałe wyląduje w warszawskim ogrodzie zoologicznym w pobliżu Baśniowego Zoo. - To prezent od urzędu miasta - tłumaczy Ewa Zbonikowska, zastępca dyrektora placówki.

- Bardzo nam się podoba. Mamy sporo pomysłów, by wykorzystać je jako pretekst do imprez edukacyjnych, np. pod hasłem jajka jako metafory życia, motywów jaja w literaturze, malarstwie czy po prostu o różnych typach jajek. Poza tym liczymy, że stanie się ono kolejnym ważnym symbolem zoo. Wiadomo przecież, że w takich miejscach najchętniej fotografują się zwiedzający.

Jajo to niejedyna atrakcja, jaką ogród przyciąga coraz to nowych klientów. Prawdziwe kolejki ustawiają się też do otwartego niedawno rekinarium. - Sporo osób skupia się wyłącznie na tym obiekcie - śmieje się Zbonikowska. - Podobnym zainteresowaniem cieszy się chyba tylko hipopotamiarnia i zamieszkująca ją para Aniela i Hugon.

Ciekawość wzbudzają też tradycyjnie najmłodsi mieszkańcy ogrodu. Ostatnio są nimi kondor królewski, który po raz pierwszy od wielu lat w warszawskim zoo przyszedł na świat 22 lutego, i urodzona 13 maja żyrafka.

To jednak nie wszystkie powody, dla których placówka cieszy się dużą popularnością warszawiaków. W ogrodzie można bowiem skorzystać również z tzw. przyjaznego trawnika. Zdaniem dyrekcji powoli tradycją staje się, że ludzie do zoo zabierają koce i książki, z którymi potem wylegują się na trawie. Zbonikowska: - Nie ma się co dziwić. Mamy ogromny, zielony i co najważniejsze czysty plac. Taki, jakiego w całej Warszawie brakuje. Warszawski ogród zoologiczny działa od 1928 r. Obecnie można w nim zobaczyć ponad 5 tys. zwierząt z ponad 500 gatunków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zoo: Wielkim, zielonym, wielkanocnym jajem dydaktycznym zainteresujemy Warszawę - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto