Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. W programie m.in. spektakle muzyczne, teatr dźwięku i film

Ewelina Żółkowska
Festiwal Warszawska Jesień to forum prezentacji różnych form i gatunków. 61. edycja przypada na wielką rocznicę polskiej Niepodległości. W programie tradycyjnie utwory, spektakle muzyczne, teatr dźwięku, intermedia, elektronika, instrumenty tradycyjne i nowe, improwizacja, instalacje oraz film. Szczegóły w artykule poniżej.
Festiwal Warszawska Jesień to forum prezentacji różnych form i gatunków. 61. edycja przypada na wielką rocznicę polskiej Niepodległości. W programie tradycyjnie utwory, spektakle muzyczne, teatr dźwięku, intermedia, elektronika, instrumenty tradycyjne i nowe, improwizacja, instalacje oraz film. Szczegóły w artykule poniżej. fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne
Festiwal Warszawska Jesień to forum prezentacji różnych form i gatunków. 61. edycja przypada na wielką rocznicę polskiej niepodległości. W programie znajdą się tradycyjnie utwory, spektakle muzyczne, teatr dźwięku, intermedia, elektronika, instrumenty tradycyjne i nowe, improwizacja, instalacje oraz film. Szczegóły w artykule poniżej.

W dniach 21-29 września odbędzie się 61. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Warszawska Jesień. Jest to jedyny w Polsce festiwal o randze i skali międzynarodowej poświęcony muzyce współczesnej, który przez wiele lat był jedyną tego rodzaju imprezą w środkowej i wschodniej części Europy.

Na stronie wydarzenia możemy przeczytać: "W 100 lecie polskiej niepodległości 61. „Warszawska Jesień” bada relacje muzyki współczesnej z rozpoznawaną przez nią rzeczywistością. Muzyka współczesna wobec sprawy publicznej, jako medium wspólnotowe i obywatelskie, wyraz tożsamości osobistej i społecznej. Program tegorocznej „Warszawskiej Jesieni” jest obramowany słowami Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego w kompozycji tekstowo-dźwiękowej Rafała Augustyna i Cezarego Duchnowskiego na inaugurację Festiwalu i w finale Louisa Andriessena De Staat (Republika) – legendarnym traktatem o państwie i władzy z tekstami z Państwa platońskiego."

Szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia

Festiwal organizowany jest przez Związek Kompozytorów Polskich, a nad programem kolejnych edycji pracuje Komisja Repertuarowa powoływana przez Zarząd Związku, w swej pracy od niego niezależna. Jest więc to festiwal pozarządowego stowarzyszenia, ale przy tym międzynarodowy i organizowany pro publico bono.

Koszt biletów: 55 zł


od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto