(© materiały prasowe MPW)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tradycyjnie 1 sierpnia cała Warszawa uczci 67.rocznicę Powstania Warszawskiego. Jednak już od 19 lipca zaczną się uroczyste obchody. Zobasz co będzie się działo w stolicy.

19 lipca obchody rocznicy zainauguruje koncert Morowe Panny - do muzyki Dariusza Malejonka zaśpiewają Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i Paręsłow. Artystki, poprzez przedstawienie problemów, przemyśleń i spostrzeżeń dotyczących Powstania Warszawskiego i współczesnej Warszawy spróbują opowiedzieć historię stolicy. Wybrane przez nie utwory odwołują się do rożnych stylów muzycznych z elementami muzyki niezależnej, klubowej oraz reggae. Wstęp darmowy.

29 lipca kolejny koncert - w Parku Wolności zagra laureat Oskara, Jan A.P.Kaczmarek, któremu towarzyszyć będzie Leszek Możdżer, Polska Orkiestra Radiowa pod dyr. Macieja Sztora i Szymon Kaczmarek. Jak czytamy na stronie MPW - Celem projektu muzycznego Spojrzenie Wolności jest pokazanie emocji, jakie towarzyszyły młodym Powstańcom podczas walk w Warszawie w 1944 roku, emocji związanych z tym o co walczyli, czyli wolnością-. Podczas koncertu będzie można usłyszeć, specjalnie na tę okazję skomponowany utwór Otwarte Okno.

Nie zapomniano też o najmłodszych. Dzięki specjalnym zabawom edukacyjnym będą mogli poznać dokonania przodków. Specjalne spotkanie zaplanowano w Parku Wolności (30 lipca), a także grę miejską w mokotowskiej, przedwojennej kamienicy (31 lipca).

Kulminacyjny moment obchodów, tradycyjnie tradycyjnie 1 sierpnia. O godzinie „W”, na placu Piłsudskiego będzie można zaśpiewać powstańcze piosenki w ramach koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Początek o godzinie 20.30, gdzie wspólnie z tysiącem warszawiaków.

Z kolei w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera spektaklu Michała Zadary „Awantura warszawska. Waszyngton-Moskwa-Londyn”. Spektakl będzie można oglądać do 5 sierpnia.

Zwieńczeniem obchodów, 6 sierpnia będzie rowerowa Masa Powstańcza. W tym roku trasa poprowadzi śladami pułku „Baszta”. Początek o 17.00. Zaraz potem organizatorzy zapraszają na nocną fotograficzną grę miejską, Twoja Klisza z Powstania – aby wziąć udział w zabawie trzeba zarejestrować się na www.klisza.1944.pl

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!