(© fot. Bartek Syta/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przemysław Niemiec będzie liderem Lampre-ISD na zbliżającą się 68. edycję Tour de Pologne. Nasz rodak będzie miał do pomocy m.in. Włocha Michele Scarponiego, drugiego kolarza tegorocznego Giro d’Italia.

Wszystkie siły Lampre-ISD skupione są wokół Przemka Niemca i walki o zwycięstwo w całym wyścigu. Włoski zespół nie zabiera do Polski żadnego sprintera, a wybrani kolarze to przede wszystkim zawodnicy świetnie jeżdżący w pagórkowatym i górskim terenie.

Czytaj także: 68. Tour de Pologne: Marycz i Majka na czele Saxo Bank - Sungard

Przemek Niemiec po znakomitym Giro d’Italia, gdzie ciężko pracował na Scarponiego teraz będzie mógł liczyć na rewanż ze strony Włocha. Ogromnym wsparciem dla Niemca będzie także obecność Diego Ulissiego. Ten zaledwie 22-letni kolarz to dwukrotny mistrz świata juniorów, który w tym roku wygrał etap na Giro d’Italia oraz cały wyścig Dookoła Słowenii.

W składzie Lampre-ISD znaleźć możemy mistrza Ukrainy w wyścigu ze startu wspólnego oraz z jazdy indywidualnej na czas - Oleksandra Kwaczuka, a także zwycięzcę ubiegłorocznego Tour de Romandie Słoweńca Simona Spilaka.

Wszystko o 68. Tour de PologneNa starcie Tour de Pologne znajdą się również doświadczeni, ponad 30-letni kolarze. Alessandro Spezialetti i Daniele Righi to świetni gregario. Na górskich etapach nieoceniona może okazać się pomoc Marco Marzano.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!