Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

7 rzeczy, które na pewno zapamiętamy po mistrzostwach świata w siatkówce 2014

Redakcja
http://poland2014.fivb.org/
Uśmiechnięci Kameruńczycy, kolorowe trybuny i kandydat do MVP turnieju Anthony Rouzier. W środę, 10 września, rusza II faza mistrzostw świata w siatkówce. Co zapamiętamy po I fazie polskiego czempionatu?

1. Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce 2014

O tym wydarzeniu będziemy opowiadać przy kominku swoim wnukom oraz prawnukom. Polacy w meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie gładko pokonali Serbów 3:0 przed 62-tysięczną publicznością. Tym samym został pobity Rekord Guinessa w liczbie widzów oglądających mecz siatkówki. "Oprawa jak z NBA" - mówili zachwyceni siatkarze.

Dobry początek zmobilizował naszych siatkarzy do jeszcze lepszej gry w dalszej fazie turnieju.

2. Polska i finlandzka zabawa

Wszyscy wiedzą, że polscy kibice siatkówki potrafią świetnie się bawić. Tym bardziej, gdy najważniejsze po igrzyskach olimpijskich zawody rozgrywane są w naszym kraju. Niemniej polskim fanom nie ustępują Finowie, którzy tłumnie podążają za swoją reprezentacją. 5 tys. Finów pomogło swojej drużynie w awansie do II rundy.

3. Powrót Antonina Rouziera

Były siatkarz Zaksy Kędzierzyn-Koźle robi na mistrzostwach prawdziwą furorę. Zapomniany przez wielu kibiców Antonin Rouzier doprowadził reprezentację Francji do wygrania niezwykle trudnej grupy D. 28-letni siatkarz zdobył w pierwszej fazie 97 punktów. Powrót Rouziera do Polski odbywa się w wielkim stylu.

4. Wesoła gromadka z Kamerunu

Niemiecki trener Peter Nonnenbroich robi w Kamerunie kawał dobrej roboty. Jego zawodnicy nie przeszli do II fazy turnieju, ale swoją postawą zdobyli uznanie wielu kibiców nad Wisłą. Wysocy, potężnie zbudowani, umięśnieni oraz bez przerwy uśmiechnięcy Kameruńczycy dali nam pokaz tego jak można cieszyć się grą. Nawet gdy się przegrywa.

5. Gdzie obejrzeć mecz?

- Każecie płacić ludziom za oglądanie drużyny narodowej, to możecie również mi zapłacić za rozmowę - powiedział trener reprezentacji Bułgarii Płamen Konstantinow. Były świetny siatkarz powiedział na głos, to o czym myśli wielu Polaków. Zakodowanie siatkarskiego mundialu przez telewizję Polsat, to kpina.

6. Niesprawny system challenge

System powtórek i możliwości weryfikacji decyzji sędziowskiej jest w siatkówce typowo polskim wynalazkiem. Jednak powtórki, które widzą telewidzowie oraz kibice na trybunach nijak się mają do tego, co oglądają sędziowie. Arbitrzy podczas oglądania zapisu wideo widzą obraz z innych kamer, co prowadzi do nieporozumień.

7. Kameruńskie piwo i Koreańska porażka

Selekcjoner Kamerunu obiecał swoim zawodnikom, że postawi im piwo za każdego wygranego seta w meczu z Polską. Afrykanie przegrali 1:3, ale byli blisko sensacji, gdy prowadzili w drugim secie nawet pięcioma punktami. Ostatecznie Kameruńczycy zasłużyli na duże piwo.

Z kolei reprezentanci Korei Południowej z wielką ulgą opuścili Polskę. Powód? Drużyna przygotowuje się do Igrzysk Azjatyckich i mundial nad Wisłą potraktowała jako rozgrzewkę. Koreańczykom za późny powrót do kraju mogły grozić kary finansowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto