11 czerwca jest Europejskim Dniem Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. W ramach Krajowego Programu Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi na lata 2007 – 2008 odbędzie się konferencja poświęcona między innymi ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

11 czerwca jest Europejskim Dniem Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. W ramach Krajowego Programu Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi na lata 2007 – 2008 odbędzie się konferencja poświęcona między innymi przeciwdziałania przymusowej prostytucji, handlowi dziećmi i przymusowej pracy. KSP aktywnie zwalcza tego typu przestępstwa i współpracuje z organizacjami zajmującymi się tym problemem.

11 czerwca odbędzie się krajowa konferencja na temat handlu ludźmi. Tego dnia przypada Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, który ma na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są przymusowa prostytucja, praca czy handel dziećmi. Nie możemy być obojętni na tego typu patologie. Krajowy Program Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi na lata 2007 – 2008 realizowany przez MSWiA, Policję i organizacje pozarządowe ma ochronić tych, którzy mogą być narażeni na tego typu zjawiska.

Komenda Stołeczna Policji bardzo aktywnie uczestniczy w zwalczaniu tego typu przestępczości. W wydziale kryminalnym KSP istnieje specjalny zespół policjantów, który zajmuje się wykrywaniem przypadków handlu ludźmi. Pod koniec ubiegłego roku stołeczni kryminalni zatrzymali 3 osoby, które sprowadziły do Polski kilkanaście Białorusinek, w tym dwie nieletnie osoby. Rozbita grupa zmuszała je do świadczenia usług seksualnych. Stołeczni funkcjonariusze brali także udział w sprawie zaginionych we Włoszech Polaków.

Więcej informacji na temat przeciwdziałaniu handlowi ludźmi znajduje się na stronie www.mswia.gov.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!