Tak, osoby takie mogą założyć IKE. Natomiast dla osób wykonujących wolne zawody, samozatrudnionych oraz tych świadczących pracę głównie w oparciu o umowy cywilnoprawne, wręcz konieczne jest oszczędzanie na IKE, gdyż ze ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tak, osoby takie mogą założyć IKE. Natomiast dla osób wykonujących wolne zawody, samozatrudnionych oraz tych świadczących pracę głównie w oparciu o umowy cywilnoprawne, wręcz konieczne jest oszczędzanie na IKE, gdyż ze względu na stosunkowo niskie składki emerytalne odprowadzane do powszechnego systemu emerytalnego i częstsze przerwy w odprowadzaniu składek na ubezpieczenie emerytalne, osoby te mogą mieć nieporównywalnie niskie świadczenia emerytalne w stosunku do wynagrodzeń osiąganych w trakcie aktywności zawodowej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!