Podpowiadamy jak korzystać z darmowego internetu Aero2 i jak dostać kartę z darmowym internetem Aero2.

Aktualizacja, 30.05.2015:

Aero2 - aktualne ceny płatnych pakietów:


Pakiet do 512 kb/s
ilość danych: 3GB
ważny: 30 dni
cena: 5 zł

Pakiet do 512 kb/s
ilość danych: 5GB
ważny: 60 dni
cena: 10 zł

Pakiet do 3 Mb/s
ilość danych: 3GB
ważny: 30 dni
cena: 15 zł

Pakiet do 3 Mb/s
ilość danych: 5GB
ważny: 60 dni
cena: 20 zł

Aero Mini. Można kupić pakiet bez captcha i przerywanej sesji


Spółka Aero2 oferuje nową usługę. Teraz można mieć mieć dostęp do tej sieci bez captcha i bez przerywania sesji. Trzeba jednak zapłacić. Pakiet ważny 30 dni (3 GB danych) kosztuje 5 zł. Pakiet na 60 dni (5 GB danych) kosztuje 10 zł. Prędkość pozostaje ta sama, co w przypadku bezpłatnego Internetu i wynosi 512 kb/s. Po wyczerpaniu pakietu usługa wraca do ustawień z captcha i przerywaniem sesji.


Zmiany w regulaminie Aero2 (aktualizacja)


Spółka Aero2 udostęniła 27 listopada nowy regulamin. Znajdziecie go tutaj. Wśród zmian pojawiła się możliwość zmiany przeznaczenia karty SIM z darmowym internetem na usługą komercyjną świadczoną przez operatora Aero2. Nie ma przy tym konieczności wymiany karty SIM.


Jesteś niepełnosprawny? Możesz wyłączyć captcha


Spółka Aero2 może wyłączyć poszczególnym użytkownikom darmowego internetu konieczność wpisywania kodów captcha, jeśli tylko udowodnią oni, że stan zdrowia utrudnia ich przepisywanie. Trzeba się m.in. legitymować stwierdzonym orzeczeniem o dysfunkcji wzroku.


Znikają łaciate kody w Aero2


Spółka Aero2 poinformowała, że pojawiła się czytelniejsza wersja kodów captcha, składająca się z 8 znaków alfanumerycznych, bez spacji i "łatek/kleksów". Kody mają być również większe.


Aero2 i nieczytelne CAPTCHA


Użytkownicy darmowego Internetu Aero2 narzekają na nieczytelne kody CAPTCHA. Podobny problem pojawił się kilka dni temu. „Wtedy Aero2 tłumaczyło się tzw. atakiem zidentyfikowanych sprawców” - pisze na swoim blogu Jakub Danecki.


Wprowadzanie CAPTCHA wydłużone o tydzień


- Wychodząc naprzeciw opiniom użytkowników Bezpłatnego Dostępu do Internetu, informujemy, że okres stopniowego wprowadzania mechanizmu CAPTCHA wydłużyliśmy o kolejny tydzień. Mamy nadzieję, że ułatwi to wszystkim zainteresowanym przyzwyczajenie się do nowych zasad autoryzacji, obowiązujących od 1 kwietnia br. - napisała we wtorek 8 kwietnia spółka Aero2 na swoim fanpejdżu na facebooku.


Aero2 już z CAPTCHA


Od 1 kwietnia użytkownicy darmowego Internetu Aero2 muszą korzystać z CAPTCHA, aby móc zalogować się do sieci. Więcej captcha piszemy poniżej, w naszych wcześniejszych wpisach.


Za Aero2 nie trzeba odprowadzać podatku


Spóka Aero2 ma wiadomość dla osób planujących złożyć rozliczenie za 2013r. w Urzędzie Skarbowym. - (...) korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu przez osoby fizyczne nie podlega obowiązkowi składania PIT-8C, ponieważ jednorazowa sesja połączenia z Internetem nie jest dłuższa niż 60 min, co oznacza, że wartość tego świadczenia nie przekracza kwoty zwolnionej z opodatkowania - podkreśla spółka.


Utrudnienia w korzystaniu z Aero2 we wschodniej Polsce


- Aktualnie w związku z gwałtownym nasileniem zakłóceń pasma 900MHz we wschodniej Polsce, użytkownicy Bezpłatnego Dostępu do Internetu z woj. podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i wschodniej części mazowieckiego mogą napotykać utrudnienia w korzystaniu z Bezpłatnego Dostępu do Internetu - pisze w komunikacie spółka Aero2.


Problemy z Aero2


Od poniedziałku (13 stycznia 2014) użytkownicy bezpłatnego Internetu Aero2 mogą mieć problem z dostępem do usługi. Co prawda modemy łączą się z siecią, ale sam Internet nie działa. - Informujemy, że zgłaszane problemy związane z korzystaniem z Bezpłatnego Dostępu do Internetu powinny stopniowo ustępować. Wszystkich korzystających z bezpłatnego Internetu przepraszamy za niedogodności - czytamy na fanpejdżu operatora.


Nowa strona Aero2


Pod adresem www.aero2.pl dostępna jest odświeżona strona operatora darmowego internetu Aero2. Oceniamy, że pod kątem graficznym prezentuje się ona znacznie lepiej od poprzedniczki...


Aero2 - nie tylko dla młodych…


Ciekawostka ze świata darmowego Internetu Aero2: Najstarsza osoba, jaka odebrała kiedyś kartę SIM do Aero2 miała 104 lata. Okazuje się, że w bazie osób korzystających z darmowego Internetu Aero2 jest ponad 700 osób w wieku 80-90 lat - czytamy na fanpejdżu usługi.


Aero2 - najwięcej połączeń z chińskich smartfonów


Ciekawe dane statystyczne przedstawiła niedawno spółka Aero2. Ponad połowa osób korzystających z darmowego Internetu Aero2 wykorzystuje do tego celu telefony chińskiej marki Huawei (58 proc.). Na drugim miejscu są smartfona koreańskiej firmy Samsung (10,9 proc.), dalej jest Apple (7,1 proc.) oraz chiński ZTE (5,7 proc.). Ponad 18 proc. wejść jest z kolei realizowanych z innych marek telefonów.


Aero2 ma oficjalny fanpejdż


Na Facebooku działa od jakiegoś czasu oficjalny fanpejdź usługi darmowego internetu Aero2. Na razie można znaleźć na nim informacje na temat tego, jak m.in. dostać kartę SIM lub jaka jest mapa zasięgu darmowego internetu.

Adres fanpejdża: facebook.com/aero2bdi


Aero2 - kupujecie modem? Pamiętajcie o podstawowych parametrach!


Jeśli jesteście właśnie w sklepie i chcecie kupić modem do Aero2, albo właśnie się po niego wybieracie, sprawdźcie czy urządzenie jest zgodne z minimalnymi wymaganiami operatora darmowego Internetu.*

- Modem do Aero2 musi obsługiwać pasma transmisji danych 900 MHz lub 2500MHz (technologia HSPA+ 900 MHz lub LTE 2500MHz). Na pudełku z modem informacje o obsługiwanych pasmach powinny być widoczne. Jeśli ich nie widzimy, albo sprzedawca nie zna parametrów urządzenia – nie kupujmy go.

- Modem do Aero2 powinien umożliwiać ściąganie danych na poziomie minimum 14 Mbit/s. Informacja o prędkości modemu także powinna być na pudełku.

Jeśli jest mniejsza, np. 7,2 Mbit/s (na takie modemy dosyć łatwo trafić w marketach z elektroniką), to Aero2 może działać, ale tylko do czasu - taki modem nie jest do końca zgodny z wymaganiami. Mimo, że urządzenie chwilowo działa, to jest ryzyko, że za jakiś czas przestanie. Lepiej więc nie kupować tymczasowego modemu, tylko wydać nieco więcej i wziąć urządzenie zgodne z wymaganiami operatora Aero2.

* Należy także pamiętać o tym, że mimo iż urządzenie spełnia wszystkie wymagania, mogą być problemy z działaniem z Aero2. Dlatego wybór konkretnego urządzenia należy jeszcze potwierdzić przeglądając opinię na jego temat w sieci.


Aero2 - captcha w 2014 r.?


Operator Aero2 ma wprowadzić captcha w pierwszym kwartale 2014 r. - tak pisze Dziennik Gazeta Prawna - powołując się na swoje źródła. O powodach wprowadzenia captcha w Aero2 czytaj niżej.


Aero2 - zmienił się adres korespondencyjny


Spółka Aero2 poinformowała, że od 14 września 2013 r. wszystkie dokumenty związane z darmowy dostępem do Internetu należy wysyłać na nowy adres do korespondencji.

Aero2 Sp. z o.o.
Bezpłatny Dostęp do Internetu
ul. Trembeckiego 11A II piętro
35-234 Rzeszów

- Przypominamy, że wszystkie sprawy związane z BDI pracownicy BOK obsługują korespondencyjnie (w zależności od sprawy mailowo bądź poprzez pocztę tradycyjną). Podanie pełnych danych wraz z numerem PESEL umożliwia realizację zgłoszenia - czytamy w komunikacie spółki Aero2.


Wciąż czekamy na captcha


Zapowiedzi wprowadzenia captcha w usłudze Aero2 (patrz niżej) pozostały chyba na razie... zapowiedziami. Po intynsywnym używaniu karty SIM z darmowym internetem - od ponad dwóch tygodni - nie natknęliśmy się na opcję logowania do Aero2 przez captcha. A czy Was to już spotkało?


Rekordziści ściągania danych: 180 GB miesięcznie! O CAPTCHA w Aero2…


Do ciekawych wniosków można dojść przy okazji zapowiedzi wprowadzenia autoryzacji CAPTCHA przy korzystaniu z darmowego Internetu Aero2. Przecieki na temat wprowadzenia CAPTCHA pojawiły się ok. dwa miesiące temu.

Wiadomo już, że CAPTCHA ma być wprowadzane stopniowo - tak, aby przyzwyczaić do niego użytkowników. Początkowo dodatkowe okno logowania będzie się pojawiać losowo przy niektórych sesjach łączenia z Aero2. Całkowite przejście na CAPTCHA ma potrwać kilka miesięcy.

Wielu internautom pomysł z CAPTCHA w Aero2 się nie podoba, bo komplikuje korzystanie z sieci. Jednak wiadomo, że wprowadzenie mechanizmu jest związane z dużą ilością ściągania danych przez użytkowników. Według informacji pozyskanych z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, korespondującego ze spółką Aero2 - około 20 proc. użytkowników darmowego Internetu generuje ponad 70 proc. transferu w tej sieci.

Co ciekawe - są rekordziści. Np. w kwietniu 2013 r. niektórzy z użytkowników Aero2 ściągali od 112 do aż 180 GB danych miesięcznie! Tymczasem darmowy Internet Aero2 miał służyć głównie osobom, które dopiero odkrywają Internet lub korzystają z niego w celu przejrzenie stron Internetowych czy korzystania z maila.

Według portalu telepolis.pl Aero2 ma już wydanych ponad 150 tys. kart SIM (dane za I kw. 2013 r.)


Będzie CAPTCHA w Aero2?


Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce użytkownicy darmowego Internetu Aero2 będą musieli korzystać z CAPTCHA, aby móc zalogować się do sieci.

O pomyśle z CAPTCHA możemy przeczytać na blogu Jakub Daneckiego jdtech.pl. CAPTCHA to nic innego jak znany z wielu serwisów internetowych system rozpoznawania użytkownika, dzięki czemu wiadomo, że załogować się próbuje człowiek, a nie program, np. spamerski.

Niewykluczone, że taki system pojawi się teraz przy Aero2. Jak pamiętamy, jest to darmowy Internet. Jednak co godzinę system przerywa połączenie. Do tej pory wystarczyło jednak ustawienie modemu, aby sam wznawiał połączenie automatyczne.

Wprowadzenie CAPTCHA może oznaczać, że użytkownik będzie musiał sam co godzinę logować się do systemu, aby dalej korzystać z Aero2. Ma to jednak zapowiedz ściąganiu ogromnych ilości danych za pomocą bezpłatnego Internetu. Na razie o CAPTCHA w Aero2 możemy czytać na stronie jdtech.pl. Oficjalna strona operatora darmowego Internetu nic na ten temat nie wspomina.


Aero2 - zanim kupisz modem, sprawdź zgodne urządzenia


Przypominamy tym, którzy zdecydowali się zamówić kartę SIM do bezpłatnego Internetu Aero2, że nie każde urządzenie będzie działać poprawnie z tą siecią.

Jak podkreśla operator Aero2, najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie kat. 10, które obsługuje transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38).

Kupując urządzenie (modem USB od komputera), za pomocą którego będziemy chcieli korzystać z darmowego Internetu Aero2 koniecznie sprawdźmy na pudełku powyższe parametry. Inaczej czeka nas rozczarowanie i w najlepszym przypadku wymiana sprzętu.

Operator Aero2 podaję krótką listę zgodnych modemów: Huawei E182E (eHSPA), Huawei E36, Huawei E398, Huawei E173u-2, Sierra Wireless Aircard USB 307 (HSPAe), ZTE MF668. Oczywiście podobna zasada obowiązuje przy zakupie telefonu, którym zamierzamy korzystać z Aero2. W danych technicznych aparatu szukajmy zgodności z dot. transmisji danyh 900 MHz (lub TD-LTE w paśmie 2500MHz).


Nowe zasady otrzymywania kart SIM Aero2 pocztą


Na stronie spółki Aero2 pojawiła się informacja o tym, że 1 marca 2013 kartę SIM do darmowego Internetu można uzyskać za pośrednictwem wysyłki pocztowej - listu poleconego.

Trzeba zarejestrować się w systemie on-line bezpłatnego dostępu do Internetu. Po zakończeniu tej czynności użytkownik dostanie wiadomość na podany e-mail z prośba o potwierdzenie rejestracji.

Potem zainteresowany otrzymuje maila z instrukcją i wypełnionym zamówieniem. W instrukcji podane są informacje jakie dokumenty należy przesłać, aby otrzymać kartę SIM Aero2. Całość trzeba potem odesłać na wskazany w mailu adres. Karta SIM zostanie odesłana imiennie listem poleconym.


Kolejki przed punktem odbioru kart Aero2


Dwie, trzy, cztery godziny, a nawet więcej - byliśmy z aparatem przed salonem Sferii na ul. Dzielnej w Warszawie, gdzie można zgłaszać się po kartę SIM z darmowym internetem Aero2. Rozmawialiśmy także z osobami stającymi w kolejce.

Jak czytamy na blogu jdtech.pl od 11 stycznia Aero2 nie przyjmuje już zamówień na karty SIM bezpłatnego dostępu do Internetu z odbiorem osobistym w siedzibie firmy na ul. Lwowskiej 19 w Warszawie.

Obecnie kartę SIM do Aero2 można odebrać tylko w jednym punkcie odbioru osobistego – w salonie firmy Sferia na ul. Dzielnej 58 w Warszawie. Zdarzają się dni, że kolejki oczekujących są spore. Czas stania w takiej kolejce po kartę może wynieść nawet ponad dwie godziny.


Większy zasięg Aero2


Na blogu jdetech.pl dowiadujemy się, że operator Aero2 uzyskał ponad 1200 nowych pozwoleń na budowę nadajników. Oznacza to, że wkrótce zasięg Aero2, a co za tym idzie, darmowego internetu, praktycznie się podwoi. Więcej szczegółów tutaj.

O darmowym internecie Aero2 słyszało już pewnie wiele osób, ale tym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą nie wiedzą, należy się kilka słów wyjaśnienia.

W skrócie polega na tym, że od spółki Aero2 odbieramy specjalną kartę SIM, wkładamy do modemu, smartfona lub tabletu i do końca 2016 r. możemy się cieszyć darmowym internetem.


Odbiór karty z darmowym internetem Aero2


Karta SIM jest wysyłana pocztą, co kosztuje 7 zł. Trzeba wpłacić depozyt w wysokości 20 zł (jest on zwracany po tym, jak oddamy kartę SIM).


Darmowy, ale nie szybki...


Kolejną sprawą jest prędkość darmowego internetu. Obecnie Aero2 oferuje niezbyt imponujący transfer 256kbit/s. W maju tego roku prędkość została podniesiona do 512kbit/s. Trzeba jednak przyznać, że transfer rzeczywiście utrzymuje się mniej więcej na poziomie, jaki deklaruje Aero2.

Prędkość, mimo że niewielka, spokojnie wystarczy do przeglądania poczty czy stron internetowych. Działają także radia internetowe, chociaż możliwe są przerwy w sygnale. Za to oglądanie filmów na YouTube nie jest już komfortowe - trzeba długo czekać na załadowanie filmu.

Należy także pamiętać o tym, że po tym jak już włożymy kartę SIM do urządzenia i włączymy internet, to po 60 minutach nasze połączenie zostanie zerwane. Możemy je potem wznowić ręcznie lub ustawić urządzenie tak, aby samo automatycznie wznawiało połączenie.


Jak uruchomić Aero2, czyli nie każdy modem działa


Po tym, jak już odbierzemy kartę SIM z darmowym internetem Aero2, możemy jej użyć na kilka sposobów. Dla właściciela komputera prostym rozwiązaniem może być zakup modemu USB. Tutaj jednak trzeba wiedzieć, że Aero2 nie działa z każdym modemem.

Spółka na swojej stronie podaje tylko kilka modeli, które działają, dlatego jeśli szukacie odpowiedniego urządzenia - polecamy blog Jakuba Daneckiego Jdtech.pl. Jest tam m.in. obszerna lista modemów, które powinny działać z siecią Aero2.

Do używania Aero2 nie musimy jednak koniecznie używać modemu USB. Część popularnych na rynku smartfonów czy tabletów (nawet sprzed 2 lat) współpracuje z kartą SIM Aero2. Jeśli macie taki telefon, którego już np. nie używacie, bo dostaliście od operatora nowy - sprawdźcie go.

W praktyce może się okazać, że nie będziecie musieli kupować dodatkowego modemu, bo wasz stary telefon spokojnie go zastąpi. Od autora: tak jest w moim przypadku, gdzie nie nowy już LG Swift GT540 bez problemu radzi sobie z Aero2. Jeśli już zdecydujecie się włożyć kartę SIM Aero2 do smartfona czy tabletu, to pozostanie tylko ustawienie urządzenia, aby łączyło się z darmowym internetem.

Poniżej krotki poradnik ustawienia Aero2 na urządzeniu z systemem Android.W menu Androida szukamy opcji „Ustawienia”.

Tam klikamy w zakładkę „Komunikacja”.

Następnie szukamy zakładki „Sieci telefonii komórkowej” i klikamy ją.

Gdy wejdziemy do tej zakładki klikamy „Nazwy punktów dostępu”.

Po jej kliknięciu pojawi nam się okno o nazwie APN. Klikając androidowy przycisk menu wchodzimy do dodatkowych opcji - powinno nam się pojawić okienko „Nowy APN”.

Pojawi nam się wtedy zakładka z ustawieniami konkretnego APN.

W przypadku Aero2 interesuje nas tak naprawdę tylko jedna opcja - „APN”. Klikamy ją i edytujemy wpisując w okienko słowo „darmowy” (bez cudzysłowów). Klikamy OK.

Oprócz samego APN musimy także wpisać nazwę punktu dostępu. Nazwa może być dowolna, ale proponujemy wpisać po prostu „aero2”. Po tej operacji okno punktu dostępu powinno wyglądać tak:

Po zakończeniu edycji na liście punktów dostępu do internetu powinien nam się pojawić dodatkowy punkt Aero2.

Wystarczy tylko zatwierdzić, że chcemy korzystać z tego punktu i jeśli w androidzie mamy włączony przesył danych pakietowych – darmowy internet powinien nam zacząć działać.


Dlaczego darmowy?


Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy internet do grudnia 2016 roku.

Zdając sobie sprawę, że poradnik nie wyczerpuje wszystkich zagadnień dotyczących Aero2, dalszą dyskusję przenosimy do komentarzy poniżej. Jeśli macie uwagi i sugestie, piszczcie :)

Komentarze (118)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dawid (gość)

marek, możesz też podpytać na fb - https://www.facebook.com/aero2spzoo/?ref=ts&fref=ts widzę że odpowiadają na większość pytań. szkoda, że mam jeszcze umowę z moim operatorem, bo widzę, że mają teraz jeszcze tańsze pakiety niż kiedyś

kris (gość)

wszystko masz na ich stronie, a w razie problemów to dzwoń na infolinię to jest najlepiej, mi szybko pomogli jak był jakiś problem z moim routerem

zmyslo (gość)

Ja ma Lycamobile 1 GB LTE za 5 zł. Polecam. Prędkość ok, ceny ok. I rozmowy pomiędzy numerami Lyca są za free bez limitów.

AERO2 BEZODBIORU (gość)

Wygląda na to że cały ten darmowy AERO2 to wielka POrażka UOKiK a sukces......? ? ?

bemix (gość)

Wszędzie zdarzają się jakieś kłopoty techniczne. Czy to vecrta, netia czy aero. Tego się nie uniknie nawet w najlepszych firmach. Czasem to jakieś chwilowe usterki, a czasem sprawa, którą trzeba zgłosić obsłudze, ale chyba normalne jest , że ażdej firmie zależy na dobrej jakości usług

noman (gość)

szach, działa bardzo dobrze pod warunkiem, że jesteś w strefie zasięgu. Na stronie jest mapa z oznaczeniem miejsc z dobrym zasięgiem

tadek (gość)

Ostatnio Przerywa połączenie co 2 minuty. To są z pewnością działania zniechęcające użytkowników ze strony aero2.- próby na różnych komputerach modemach itp. nie dają efektu -więc co? Parę m-cy temu było tylko utrudnienie przez to CAPTCHA - ale nie było rozłączania co 2 minuty.
29.09.2015r

jdanecki

Opoleskie: Kart Aero2 nie da się wcale odebrać osobiście NIGDZIE. Od 2 lat już.
Magdalena: Pakiet jest na 2 miesiące, ale jednocześnie ma ograniczoną ilość danych. Po prostu wykorzystałaś limit danych i stąd problem.
ela: teraz powinien działać każdy tablet zgodny technologią 3G - od stycznia: http://jdtech.pl/2015/01/chaos-po-udostepnieniu-umts-2100-mhz-dla-aero2.html
Michał: Linki: warto używać wprost strony Aero2.pl, wtedy nie ma problemów z odnośnikami.

Opoleskie (gość)

To gdzie w Opolu mozna to odebrać? Kto normalny bedzie jechał do WW po taka karte?

Magdalena (gość)

Wykupiłam droższy pakiet na 2 miesiące (szybszy i bez Capcha) za 20 zł, pochodził 2-3 tyg, po czym nagle mi zwolnił i rozłacza się co godz jak ten darmowy, i musze się logować z Capcha.. czyli wrócił mi do darmowych parametrów.. NO szlag mnie trafia!! Szukam tam nr telefonu, żeby zadzwonić, ale opcji telefonicznej nie ma... można tylko pisać maile, a z doświadczenia w takich sprawch wiem, że na odpoweidż mailową mogę dłuuugo czekać, o ile ją w ogóle dostane... POrażka!!!

ela (gość)

Mam problem chce kupić tablet na ktorym bedzie chodzić internet Areo 2 . Jaki to musi być tablet?