Pochodząca z Kopenhagi Agnes Obel, wokalistka i pianistka, wystąpi w Warszawie już po raz drugi w tym roku! Koncert to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto przegapił jej występ w styczniu.

Czytaj też: Agnes Obel w Stodole. Wygraj bilety na koncert! [KONKURS]


Można powiedzieć, że kariera muzyczna była Agnes Obel pisana od samego początku. Artystka dorastała w domu wypełnionym kolekcjonowanymi przez jej ojca instrumentami, a matka była uzdolnioną pianistką - stąd pewnie decyzja o wyborze właśnie tego instrumentu.

Muzyka duńskiej artystki to połączenie minimalistycznych partii pianina inspirowanych twórczością Erika Satie i subtelnych ballad kojarzących się nieuchronnie z Tori Amos, z którą zresztą Agnes Obel jest na każdym kroku porównywana. Jej debiutancki krążek zatytułowany "Philharmonics" krytycy chętnie stawiają obok "Under The Pink", drugiej płyty Tori.

Czytaj też: Fink w Warszawie. Muzyk wystąpi 14 listopada w Stodole [FOTO]

Obel wśród swoich inspiracji i artystów, którzy wywarli na nią największy wpływ, wymienia jednak dużo więcej głośnych nazwisk. Na liście znalazła się choćby PJ Harvey, Joni Mitchell czy - w warstwie instrumentalnej - Maurice Ravel.

Debiutancki album artystki został świetnie przyjęty w Danii, zapewniając Agnes Obel pięć najważniejszych nagród: dla najlepszego albumu, najlepszej płyty pop, najlepszego debiutu, najlepszej artystki i najlepszego kompozytora piosenek.We wrześniu ubiegłego roku do sprzedaży trafił drugi album Agnes, "Aventine", a podczas obecnej trasy koncertowej artystka rozpoczęła prace nad kolejnym krążkiem.

Czytaj też: John Legend w Warszawie: pierwszy występ gwiazdy R&B w Polsce

Obel nie tylko gra i śpiewa na swoich płytach, ale też odpowiada za produkcję materiału. - Mój pierwszy nauczyciel pianina powiedział mi kiedyś, że nie powinnam nigdy grać tego, czego nie lubię - opowiadała w wywiadach. - Postanowiłam trzymać się tej zasady: robię to, co chcę, i nikt mnie do niczego nie zmusza - dodaje.

Warszawski koncert Agnes odbędzie się 13 października w klubie Stodoła. Bilety na to wydarzenie można kupić w cenie od 120 zł (miejsca siedzące) i 130 zł (balkon).

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!