Agnieszka Radwańska pomściła siostrę

Tomasz Kuczyński
Agnieszka Radwańska jest już w półfinale tenisowego turnieju w austriackim Linzu. "Isia", rozstawiona z numerem drugim pokonała wczoraj Lucie Safarovą 6:4, 7:6 (9-7).

Wcześniej Czeszka, zajmująca 41 miejsce w światowym rankingu WTA, wyeliminowała Urszulę Radwańską, wygrywając 6:4, 6:4. Polscy kibice ostrzyli sobie zęby na siostrzany pojedynek w ćwierćfinale, a tak starsza Radwańska musiała pomścić młodszą.

Dokonywanie zemsty trwało godzinę i 38 minut. Agnieszka w pierwszym secie prowadziła już 5:1. O wiele bardziej wyrównana była druga partia. W tie-breaku Safarova miała nawet dwie piłki setowe.

W półfinale Radwańska zagra z kolejną Czeszką - Petrą Kvitovą, która wyeliminowała numer czwarty imprezy Hiszpankę Carlę Suarez Navarro. Kvitova wygrała 7:5, 6:4. Polka, będąca obecnie dziesiątą rakietą świata, jest zdecydowaną faworytką meczu z Kvitovą, która zajmuje 55 miejsce w rankingu.

Turniejową jedynką jest Flavia Panetta. W ćwierćfinale Włoszka wygrała z Rumunką Ioaną Ralucą Olaru - 7:5, 6:2.