AKS Wyzwoleniepo raz pierwszy w historii został liderem czwartej ligi

Grzegorz Lisiecki
To fajne uczucie - przyznaje Jerzy Suszczyk, szkoleniowiec chorzowskiej drużyny. Jego piłkarze w dwóch meczach strzelili aż siedem bramek i z kompletem punktów są na szczycie tabeli.

Chorzowianie grają z Górnikiem 09 Mysłowice już od klasy B - oba zespoły systematycznie zapewniały sobie kolejne awanse po szczeblach rozgrywek i teraz "małe derby" odbywają się w IV lidze. Jak zawsze pojedynki AKS Wyzwolenie z Górnikiem 09 są zacięte i emocjonujące - w zeszłym sezonie to mysłowiczanie okazali się lepsi na Stadionie Miejskim (0:2), tym razem górą byli gospodarze.

Początek meczu nie wskazywał jednak na taki finał, bo już w 6 minucie Karol Kajda posłał piłkę do chorzowskiej bramki. Ten sam piłkarz niedługo potem trafił jeszcze w słupek, a Jacek Widera miał w I połowie sporo pracy. - Do przerwy przewagę mieli goście - przyznał trener Suszczyk. - W efekcie w szatni doszło do krótkiej, ale treściwej reprymendy i zespół zaczął grać lepiej. Sporo zmieniło przesunięcie Kopycioka do pomocy, w miejsce Wojtynka, które zastąpiłem Torą. Po tej roszadzie zaczęliśmy wreszcie grać do przodu - dodał.

Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Sebastian Kopyciok najpierw został sfaulowany przez Rafała Kubika (goście twierdzili, że karnego nie było), a potem - po rajdzie z połowy boiska i minięciu czterech obrońców - przez bramkarza, Sławomira Rydla. W obu przypadkach arbiter podyktował "jedenastki" zamienione przez Tomasza Serafina na gole. Kropkę nad "i" postawił w końcówce Rafał Świętek efektownym szczupakiem kończąc dośrodkowanie Marcina Wiany.

AKS WYZWOLENIE CHORZÓW - GÓRNIK 09 MYSŁOWICE 3:1 (0:1). Bramki: 0:1 Kajda (6.), 1:1 Serafin (53. z karnego), 2:1 Serafin (70. z karnego), 3:1 Świętek (87.)

AKS WYZWOLENIE: Widera - Pujanek (65. Machaczka), Golba, Serafin, Kopyciok, Lelek, Szyroki, Stiller, Wojtynek (46. Tora), Świętek, Veselji (80. Wiana).

GÓRNIK 09: Rydel - Kubik, Zdanowski, Derbin (80. Leszczyński), Grzybek, Gajowski, Wolak (75. Kępa), Pasko (65. Sobczak), Rak, Sadowski, Kajda