Aktywizacja zawodowa osób 50+. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich rozpoczęli działania na rzecz aktywizacji zawodowej u osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. To reakcja na rosnącą liczbę osób pracujących po przekroczeniu „pięćdziesiątki”.

Jak wynika z badań Eurostatu za kwartał 2013 roku bierne zawodowo są częściej kobiety. Aktywizacja w wieku 50+ nie jest niczym obcym, szczególnie w krajach Zachodniej Europy. W Szwecji pracuje aż 73,9% osób w wieku 55-64 lat, w Niemczech (64,1%), a w Danii (62,5%).
- Wsparcie osób w wieku 50+ na rynku pracy jest naturalną konsekwencją zmian demograficznych. Kampania informacyjno-promocyjna propagująca aktywność zawodową osób w wieku 50+ to kolejny krok podjęty w celu utrzymania korzystnego trendu rosnącego zatrudnienia osób 50+ - mówi Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Chcemy pokazać, że praca zawodowa może być formą samorealizacji, zajęciem dającym satysfakcję, możliwością utrzymania aktywności społecznej i podniesienia jakości życia - komentuje Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej, Małgorzata Marcińska.

Aktywizacja zawodowa osób 50+


Projekt „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+” zakłada promowanie wartości osób dojrzałych zawodowo. Kampania ma na celu pokazanie korzyści płynących z pracy po 50. roku życia. Zarówna dla pracodawców, jak i pracowników. Kampania zakłada zmianę stereotypów na temat jakości pracy osób po 50-tce. Istotnym elementem działań aktywizacyjnych było też pomniejszenie kosztów pracy osób 50+ m.in. przez zwolnienie pracodawców ze składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Kampania na rzecz aktywizacji osób w wieku 50+ potrwa od lutego do listopada 2014. Swoim zasięgiem ma objąć całą Polskę. Szczegółowe informacje na Stronie kampanii

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!