Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akwaria w gliwickiej palmiarni gotowe. Otwarcie we wtorek

Aleksandra Skowronek, MAKI
Akwaria w gliwickiej palmiarni
Akwaria w gliwickiej palmiarni Lucyna Nenow
Budowanie od dwóch lat akwaria w gliwickiej palmiarni są już gotowe i czekają na otwarcie. Nowy pawilon akwarystyczny oficjele zwiedzą w poniedziałek, zaś my wszyscy - we wtorek.

Pawilon akwarystyczny z czterema akwariami już jest gotowy. Mieszkańcy Gliwic, ale nie tylko - już nie mogą się doczekać otwarcia, które, przypomnijmy, odwlekało się od miesięcy.

Akwaria w gliwickiej palmiarni są już gotowe

- To jedno z najnowocześniejszych i największych tego typu miejsc w kraju - zapewniają w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych w Gliwicach, który opiekuje się palmiarnią.

Akwarium będzie drugą po Gdyni, największą tego typu atrakcją w Polsce. Pływający domownicy z różnych stron świata, także ci egoztyczni, ale także ryby z polskich wód - już się tam na dobre rozgościli. Będziemy mogli podziwiać niezwykłe ryby. To, czego nie będą mogły dostrzec nasze oczy, pokażą zamontowane w zbiornikach specjalne kamery do podglądania podwodnego świata.

W jednym miejscu znajdziecie ryby i roślinnośc z rzek europejskich, azjatyckich czy afrykańskich.
Podwodny świat z czterema akwariami (największe ma pojemność 60 tys. m sześciennych) w gliwickiej palmiarni otworzą w poniedziałek, ale wówczas oficjalnie.

Wszyscy zwiedzający będą tam się mogli wybrać od wtorku, od godz. 9. Otwarty już także będzie pawilon sukulentów, gdzie przez miesiąc trwał remont dachu. Pierwsi "zwykli" szczęśliwcy zajrzą tam również w poniedziałek - ale tylko ci, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez miasto konkursie na najzabawniejsze zdjęcie z rybką.

Akwaria w gliwickiej palmiarni - rozwiązanie konkursu i nowy cennik

To zabawa, więc ryby niekoniecznie były żywe i z akwarium. Liczył się humor.

- Te osoby, które zostały wyróżnione, zostały zaproszone na otwarcie wraz z osobą towarzyszącą, w sumie to 33 osoby w ramach konkursu - wyjaśnia Maja Lamorska-Gorgol z biura prasowego gliwickiego Urzędu Miejskiego.

Więcej atrakcji w palmiarni oznacza także wyższe ceny biletów wstępu. Za bilet normalny zapłacimy 7 złotych, to o dwa złote więcej niż w roku 2012. Podrożeją również bilety ulgowe. Dzieci od czwartego roku życia, uczniowie, studenci, emeryci i renciści za podziwianie egzotycznych roślin zapłacą 5 złotych.

Bilet grupowy będzie kosztował nas o złotówkę więcej - 3,50 złotego. Podrożeje także przewodnik, za jego usługę trzeba zapłacić 50 złotych. Na korzyść zwiedzających zmieni się cena karnetu rocznego, za który zapłacimy 50 złotych.

Zmianie nie ulegną wejściówki rodzinne, za które zapłacimy 10 złotych oraz ulgowe karnety roczne, których cena to 30 złotych. Bezpłatnie do palmiarni wejdą dzieci do czwartego roku życia, osoby, które ukończyły 75 lat oraz opiekunowie grup.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto