Artykuł sponsorowany

(© Langloo.com)

Jesteś zabiegany? Mieszkasz daleko od miasta? Internetowe kursy angielskiego są stworzone właśnie dla Ciebie. Poznaj 6 powodów, dla których warto się uczyć angielskiego w internecie.

1. Nauka w dogodnym miejscu i czasie

Nauka języka obcego online to nauka w dowolnym miejscu i czasie – zawsze, kiedy masz czas i połączenie z internetem kursy e-learningowe będą na Ciebie czekać. Nauka zdalna nie wymaga od Ciebie zmiany planu dnia - tutaj nie musisz się spieszyć na kolejne zajęcia. Po szkole, czy pracy przyjdź do domu, zjedz obiad, odpocznij, zrób sobie kubek ulubionej herbaty i dopiero wtedy usiądź do nauki – największe efekty osiągniesz kiedy będziesz wypoczęty i zrelaksowany. Żadna forma nauki nie daje tak wiele możliwości jak nauka zdalna!

2. Przystępna cena

Nauka języka obcego w systemie kursów e-learningowych może być aż do 15 razy tańsza, niż nauka na kursach stacjonarnych, oferowanych przez szkoły językowe! Rok nauki na kursie stacjonarnym kosztuje ponad 2 000 PLN, podczas gdy podobny kurs w wersji e-learningowej kosztuje niewiele ponad 100 PLN. Poszczególne moduły, takie jak na przykład czasowniki modalne, mogą Cię kosztować symboliczne 5 zł. Dzięki nauce online zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a skuteczność procesu nauki, tak jak i przy kursach stacjonarnych, zależy od Twojej systematyczności i zaangażowania.

3. Nauka dostosowana do indywidualnych potrzeb

Nauka języka angielskiego za pośrednictwem kursów e-learningowych to nauka bezstresowa, w tempie dostosowanym do Twoich potrzeb. To Ty o wszystkim decydujesz - nie ma tu ograniczonego godziną lekcyjną
nauczyciela, nie ma też innych uczniów, którzy mogliby wywierać na Ciebie jakąkolwiek presję. Jeśli nie pamiętasz czegoś z poprzedniej lekcji, w każdej chwili możesz się do niej cofnąć i przerobić ją jeszcze raz. Nie pamiętasz znaczenia któregoś ze słów? Nie ma problemu - w nauce zdalnej nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w dowolnej chwili sprawdził znaczenie potrzebnego słowa w podręcznym słowniku. Jeśli czegoś nie
rozumiesz, proszę bardzo, przerwij naukę, wróć i ponownie przerób i przećwicz problematyczne zagadnienie. E-learning oferuje maksymalną elastyczność nauki - w każdej chwili możesz naukę przerwać i powrócić do
niej w innym, bardziej dogodnym dla Ciebie momencie, zaczynając od miejsca w którym przerwałeś.

4. Nieograniczona ilość materiałów pomocniczych i uzupełniających

Ponad 55% zasobów Internetu to zasoby w języku angielskim – większość z nich może doskonale służyć jako cenny materiał dodatkowy wspomagający naukę angielskiego. W sieci znajdziecie mnóstwo artykułów, filmów i nagrań audio w języku angielskim, a każde z nich może stanowić świetny materiał zwiększający Twoje praktyczne umiejętności w czytaniu angielskich tekstów, rozumieniu tekstów mówionych, a także zwiększający zakres Twojego słownictwa używanego w określonych kontekstach. Na początku swojej przygody z nauką języka angielskiego warto jednak jak najwięcej korzystać z serwisów tematycznych przeznaczonych dla osób uczących się angielskiego. Serwisy te stworzone są dla osób właśnie takich jak Ty. Znajdziecie w nich wiele opracowań, ćwiczeń sprawdzających i tekstów wzbogaconych o nagrania audio i słowniczki. Nauka na specjalnie opracowanych tekstach jest znacznie bardziej efektywna.

5. Szybsza i łatwiejsza nauka

Ucząc się online, poza kursami e-learningowymi, masz niemal nieograniczony i darmowy dostęp do słowników internetowych, korpusów oraz aplikacji tłumaczących teksty, które znacznie ułatwiają proces nauki i zaoszczędzają dużo Twojego czasu. Zamiast wertować słowniki, za każdym razem kiedy natrafiasz na nowe słówko możesz po prostu wpisać je w przeglądarkę i w ciągu sekundy uzyskasz jego polski odpowiednik. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na poznanie kolejnych słów lub ich dalsze utrwalanie.

6. Kontakt z prawdziwym językiem

Nauka online umożliwia także wykorzystywanie angielskiego w praktyce oraz osłuchanie się z żywym językiem. Na Internecie znajdziecie wiele darmowych aplikacji umożliwiających prowadzenie rozmów głosowych. Wystarczy znaleźć anglojęzycznego kompana z dowolnej części świata i można ćwiczyć zdolność rozmawiania w języku Szekspira do woli. I pamiętajcie - na całym świecie ponad miliard osób uczy się języka angielskiego i szuka osób do rozmowy na różnych poziomach zaawansowania - także ze znalezieniem chętnych osób do rozmowy nie będzie żadnego problemu. Wystarczy tylko trochę odwagi i wiary w swoje siły!

Nauka