Planetoida, neutrina które powodują wrzenie oceanów, rozbłysk słoneczny. Które z tych scenariuszy rzeczywiście mogłyby się wydarzyć? O tym będzie można się dowiedzieć podczas spotkania w Koperniku, które odbędzie się 8 stycznia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Armagedon, czyli koniec świata według Hollywood, Centrum Nauki Kopernik, 8 stycznia godz. 19.30 - 21.30
- Jak uratować świat przed zagrożeniem z kosmosu? O tym opowiada niejedna hollywoodzka produkcja ale czy pomysły kreowane przez scenarzystów z Los Angeles są sensowne z naukowego punktu widzenia - pytają organizatorzy spotkania w Centrum Nauki Kopernik. - Na spotkaniu poznamy rzeczywiste niebezpieczeństwa grożące nam ze strony obiektów spadających z nieba oraz dowiemy się, co należy zrobić aby uniknąć katastrofy - dodają. Spotkanie dla geeków poprowadzi dr Anna Łosiak.

Zobacz też: TEDxYouth@Marszałkowska już 11 stycznia [patronat MM]

dr Anna Łosiak jest geologiem planetarnym. Pracuje w Instytucie Nauk Geologicznych PAN nad północną czapą lodową Marsa, jest także kierownikiem zespołu naukowego Austrian Space Forum. Doktorat obroniła na Uniwersytecie Wiedeńskim badając 10-kilometrowy krater uderzeniowy położony w Ghanie. Laureatka stypendium Fulbrighta, nagrody European Geosciences Union oraz grantu badawczego Narodowego Centrum Nauki.

Bilety w cenie 13 zł i 18 zł dostępne na www.bilety.kopernik.org.pl i w kasie planetarium.


Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!