ap
AZS Politechnika - Cuprum Lubin. Porażka w ostatnim meczu przed warszawskimi kibicami [ZDJĘCIA] Grzegorz Jakubowski
AZS Politechnika - Cuprum Lubin. W pierwszym meczu o 7. miejsce w PlusLidze, stołeczny zespół musiał uznać wyższość lubinian. Było to ostatnie spotkanie siatkarzy Jakuba Bednaruka przed warszawską publicznością - kolejne zagrają na wyjeździe. Przyjezdni wygrali 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:20), a MVP pojedynku wybrany został przyjmujący Ivan Borovnjak.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Większą przewagę udało się gospodarzom uzyskać dopiero po pierwszej przerwie technicznej (10:7). Trener lubinian nie zwlekał i szybko zdecydował się wziąć czas, aby obudzić swoją drużynę. Poskutkowało to już kilka akcji później, kiedy przyjezdni schodzili na drugi techniczny czas, prowadząc 18:16. W obliczu takiej zmiany scenariusza, interweniować próbował również szkoleniowiec Politechniki, ale jego porady nie pomogły Inżynierom w odniesieniu zwycięstwa w tym secie.

Przegrana w premierowej partii nie odbiła się negatywnie na Akademikach, którzy zaczęli od prowadzenia 3:0. Chwilę później widowiskowym zagraniem popisał się Aleksander Śliwka i na tablicy było już 7:3. Warszawiacy dołożyli jeszcze jedno oczko i aż do drugiej przerwy technicznej utrzymywali 5-punktową przewagę. Wtedy jednak do głosu znów doszli goście, którzy zaprezentowali serię efektownych akcji - Ivan Borovnjak zaatakował z drugiej linii, Grzegorz Łomacz posłał asa serwisowego a Jeroen Trommel zdobył punkt, forsując blok rywali. Końcówka należała już do lubinian, którzy wygrali sporny punkt i zeszli z parkietu, prowadząc 2:0.

Politechnika cały czas nie dawała za wygraną i ambitnie rozpoczęła trzeciego seta - 10:5. Tym razem nie pomogły przyjezdnym czasy brane przez ich trenera. Akademicy byli na fali i na drugą przerwę techniczną schodzili z 6 oczkami przewagi. Po powrocie na boisko znów coś zacięło się w ich grze, ale mają w pamięci poprzednią odsłonę, nie pozwolili lubinianom odebrać sobie zwycięstwa w tym secie.

Wydawało się, że Inżynierowie niesieni wygraną w trzeciej partii, także w kolejnej pokażą swoją wyższość nad przeciwnikiem. Tak było tylko na początku. Drużyna Cuprum szybko wróciła na właściwe tory i zaczęła toczyć wyrównaną walkę z gospodarzami. Dopiero dwa udane zagrania Paszyckiego i Borovnjaka wyprowadziły zespół z Lubina na prowadzenie. Jakub Bednaruk próbował jeszcze ratować sytuację, biorąc czas dla swojej drużyny, ale lubinianie nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa w tym meczu.

AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin 1:3
(21:25, 23:25, 25:21, 20:25)

Składy:
AZS: Lipiński, Świrydowicz, Filip, Śliwka, Szalpuk, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Radomski, Depowski, Bieńkowski i Mikołajczak
Cuprum: Borovnjak, Trommel, Michalski, Paszycki, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz