AZS Politechnika lepsza od Startu

pm
W meczu 7. kolejki PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki AZS Politechnika odniosły cenne zwycięstwo nad drużyną Startu Elbląg.

Akademiczka od początku spotkania kontrolowały jego przebieg. Piłkarki ręczne Startu miały spore problemy ze zdobywaniem bramek, jednak pod koniec pierwszej połowy przyjezdne odnalazły swój rytm gry i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu AZS-u 13:10

Po zmianie stron spotkanie bardzo się wyrównało, ale koszalinianki utrzymywały wypracowaną wcześniej przewagę, zwycięstwo Akademiczek nie było zagrożone ani przez moment. W 55 minucie Start przegrywał już 25:18. W samej końcówce straty udało się jeszcze nieco zmniejszyć, ale wynikało to w głównej mierze z rozluźnienia w szeregach Politechniki. Ostatecznie AZS pokonał Start Elbląg 26:22, dzięki czemu dogonił swoje rywalki w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

KU AZS Politechnika Koszalińska - EKS Start Elbląg 26:22 (13:10)

Politechnika: Szywierska, Morawiec - Szostakowska 2, Kobyłecka 4, Bilenia 3, Dworaczyk 9, Muchocka, Całużyńska 4, Chmiel 1, Błaszczyk 2, Leśkiewicz 1, Szarawaga.