AZS Politechnika Puchar Polski. Inżynierowie awansowali do ćwierćfinału

Aleksandra Podgórska
AZS Politechnika Puchar Polski. Inżynierowie awansowali do ćwierćfinału Sylwia Dąbrowa
AZS Politechnika Puchar Polski. Siatkarze Politechniki Warszawskiej w środę 17 grudnia ograli w 1/8 finału Pucharu Polski drużynę Czarnych Radom 3:0 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Początek meczu to przede wszystkim świetna dyspozycja w zagrywce zawodników obu drużyn. Najpierw w polu serwisowym pojawił się Jakub Wachnik, który dał swojej drużynie prowadzenie 6:1. Kiedy jednak popsuł kolejną zagrywkę, w drużynie Politechniki zaczął serwować Krzysztof Bieńkowski i doprowadził do remisu 6:6. Od tej chwili trwała zacięta walka, w której ostatecznie więcej krwi zachowali gospodarze. Najpierw dobrze zaatakował Jakub Radomski, a następnie błąd popełnił atakujący radomian i Politechnika miała dwa punkty przewagi (14:12). Podopieczni Bednaruka utrzymywali przewagę aż do stanu 22:19, kiedy zdarzył im się krótki przestój. Dwukrotnie nie skorzystali z szansy zakończenia pierwszego seta, przez co kibice doświadczyli nerwowej końcówki. Z odsieczą przybył Bartłomiej Mordyl, który skutecznym blokiem zakończył tę partię.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Pierwsze akcje znów należały do gości. Bezbłędnie atakował Wachnik, kilka punktów dołożyli też Bartłomiej Bołądź z Jackiem Ratajczakiem i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Gospodarze długo próbowali dogonić drużynę Czarnych i ostatecznie udało im się to dopiero w środkowej fazie seta. Chwilę później jeszcze bardziej podnieśli poziom swojej gry i osiągnęli dwa oczka przewagi. Mimo to gospodarzom znów nie udało się dowieźć tego prowadzenia do końca i ponownie publiczność obejrzała zaciętą końcówkę, która padła łupem Akademików 26:24.

W odmienny sposób przebiegała trzecia odsłona, w której to Inżynierowie prawie od samego początku dyktowali warunki. Kilka ostatnich udanych akcji jeszcze podniosło prowadzenie gospodarzy. Ostatni punkt w meczu zdobył Paweł Mikołajczak, który wrócił do gry po długiej absencji spowodowanej ciężką kontuzją. Dzięki temu zwycięstwu AZS Politechnika Warszawska awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Tam podopieczni Jakuba Bednaruka zagrają ze zwycięzcą meczu AZS AGH Kraków - Asseco Resovia Rzeszów.

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 3:0
(26:24, 26:24, 25:19)

Składy zespołów:
Politechnika: Strzeżek, Radomski, Depowski, Lemański, Bieńkowski, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Lipiński, Szalpuk, Gregorowicz i Mikołajczak

Czarni: Bołądź, Ostrowski, Grobelny, Wachnik, Ratajczak, Kędzierski, Kowalski (libero) oraz Grzechnik, Żaliński, Westphal i Gutkowski