Już po raz dziewiętnasty w wybranych sklepach mieszkańcy województwa mazowieckiego będą mogli wesprzeć Świąteczną Zbiórkę Żywności i przekazać jedzenie potrzebującym. W zeszłym roku dzięki takim działaniom udało się zebrać na Mazowszu 136 ton żywności.

Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2015 r. W ponad trzech tysiącach sklepów Polacy będą mogli przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. Zbiórkę wspierać będzie kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy Banków Żywności. Co warto oddawać potrzebującym? Cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe i słodycze.

Akcja odbywać się będzie w wielu miastach Polski a także we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Czechach. - Jest to uzupełnienie całorocznej, regularnej pomocy, jakiej Banki Żywności udzielają organizacjom charytatywnym, a za ich pośrednictwem najbardziej potrzebującym w Polsce. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Z magazynów Banków Żywności przekazujemy żywność lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe - informują organizatorzy wydarzenia.

Pomagać może każdy. Wystarczy kupić kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy zbierają produkty tuż przy sklepowych kasach, można także pomagać za pomocą strony internetowej, kupując wybrany produkt. W tym roku zbiórka odbywa się pod hasłem: "Prezent świąteczny? Bułka z masłem!" a w kampanię społeczną, promującą pomoc potrzebującym zaangażowali się - Anna Popek, Andrzej Młynarczyk, Joanna Jabłczyńska oraz dr Tomasz Sobierajski - ceniony socjolog.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Zobaczcie też: Bieg za bananem na Polu Mokotowskim. Charytatywna tradycja przywędrowała do Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!