Władze Śródmieścia wiedzą już, co powinno znajdować się w przyziemnej części Barbakanu. Z kilku pomysłów, które do nich nadeszły, urzędnicy wybrali ich zdaniem najlepsze i wkrótce ogłoszą konkurs na adaptacje tej przestrzeni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Konkurs na najatrakcyjniejsze zagospodarowanie niezwykłej przestrzeni mieszczącej się pomiędzy Starym a Nowym Miastem władze dzielnicy ogłosiły blisko dwa miesiące temu. Budowla obronna, która miała służyć do zwiększenia charakteru obronnego bramy prowadzącej w głąb staromiejskich murów, powstała w 1548 r. Zaprojektował ją Jan Baptysta Wenecjanin. Od początku XXI wieku jego wnętrza zajmowali robotnicy, którzy remontowali mury Starówki.

Ponad sto mkw. przestrzeni użytkowej podzielonej arkadami według władz dzielnicy powinno służyć mieszkańcom. - Dostaliśmy siedem pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni, w tym dwa najbardziej konkretne - mówi Marcin Rzońca, wiceburmistrz Śródmieścia. - Nie brakowało oryginalnych propozycji. Np. żeby w środku umieścić bazyliszka - dodaje.

Urzędnicy zdecydowali, że przestrzeń zostanie przeznaczona na cele wystawiennicze, a więc wernisaże, pokazy artystyczne i prezentacje starych, często już zapomnianych zawodów. W środku nie będzie jednak prowadzona działalność gastronomiczna, ponieważ nie zgodził się na to konserwator zabytków.

Do końca tego miesiąca urzędnicy ogłoszą konkurs na adaptację przestrzeni Barbakanu. A jeszcze w tym roku poznamy zwycięską ofertę. Zabytkowe przestrzenie zaczną żyć wiosną przyszłego roku.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!