Pięć żłobków i gimnazjum to część nowych inwestycji, które zostaną wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej w czwartek, 25 września podczas sesji rady Warszawy.

Do Wieloletniej Prognozy Finansowej, w ramach rozwoju sieci żłobków, wpisana zostanie budowa 5 żłobków; w tym trzech na Białołęce, po jednym w Rembertowie i na Woli, a także adaptacja budynku na żłobek na Pradze Południe i modernizacja żłobka w Wawrze. Dzięki powyższym inwestycjom w Warszawie przybędzie 850 miejsc nakładem 35 mln zł. Inwestycje przewidziane są na lata 2015 – 2017.

Natomiast w ramach Programu Rozwoju Edukacji, po akceptacji radnych Warszawy, uruchomione zostaną kolejne zadania inwestycyjne – budowa gimnazjum na Kępie Tarchomińskiej na Białołęce (kwota 20 mln zł, a lata realizacji to 2017 – 2019) oraz przebudowa budynku na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych 102 (kwota 3 mln zł, lata realizacji 2015 – 2016).

Czytaj też: Dzielnice Warszawy - w których chcemy mieszkać, a które omijamy? [PRZEGLĄD]

Przypomnijmy, miasto stołeczne Warszawa do 2022 r. przeznaczy na rozwój edukacji 1,7 mld zł. Chodzi przede wszystkim o inwestycje i modernizacje w dzielnicach, które rozwijają się najszybciej. Dzięki budowie oraz modernizacji żłobków, przedszkoli i szkół powstanie co najmniej 3 tys. miejsc „żłobkowych” dla dzieci poniżej trzeciego roku życia oraz 4,5 tys. dla przedszkolaków.
- Plany obejmują także inwestycje w rozwój oferty edukacyjnej; nowoczesne szkolnictwo zawodowe, cyfryzację procesu nauczania, innowacyjne programy nauczania – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, prezydent m.st. Warszawy - Jest to kontynuacja działań rozpoczętych w 2007 roku. Stolica inwestuje w edukację - średnio 1/5 budżetu miasta jest przeznaczana na wydatki oświatowe - zapewnia.

Czytaj też: Twoje zdjęcia Warszawy. Opowiedz nam historię

W latach 2007-2013 miasto przeznaczyło 2,8 mld zł (w tym 313 mln zł ze środków europejskich) na rozwój infrastruktury edukacyjnej; w tym:

- 379 zmodernizowanych szkół i 111 przedszkoli

- zbudowanych 7 szkół oraz 11 przedszkoli

- 13,5 tys. nowych miejsc przedszkolnych oraz 3 tys. nowych miejsc w żłobkach.

Warunki kształcenia sprzyjają wynikom ‒ warszawskie szkoły wypadają w konkursach i rankingach znacznie lepiej niż pozostałe w kraju i na Mazowszu. O wysokiej jakości pracy szkół świadczy pierwsze miejsce Warszawy w kraju w rankingu UNDP, czyli Lokalnym Wskaźniku Rozwoju Społecznego/Programie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!