Pod takim hasłem 21 września odbędzie się szósta edycja kultowej imprezy – Bemowskiego Biegu Przyjaźni. Zawody rozgrywane na uliczkach warszawskiego „Osiedla Przyjaźń” co roku, przenoszą uczestników w klimat epoki PRL. Tradycyjnie zawodnicy dostaną „kartkę na towary luksusowe”, a ci którzy wystartują w najbardziej oryginalnym przebraniu zostaną wyróżnieni przez organizatorów. Bieg odbywa się na dystansie 5 km.

W 1952 roku dla radzieckich budowniczych Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie powstało osiedle „Przyjaźń”. Na terenie osiedla funkcjonowało m.in.: kino, poczta, stołówka czy biblioteka. Po zakończeniu budowy PKiN, osiedle zostało przekazane warszawskim uczelniom. W niezmienionej formie, do dziś w barakach i domkach mieszkają pracownicy uczelniani oraz studenci. Jest to ewenement w skali Polski. Można powiedzieć, że jest to skansen w środku stolicy.

Czytaj też: Bemowski Bieg Przyjaźni: wygraj pakiet startowy na bieg w klimacie PRL! [KONKURS]Właśnie w takiej scenerii odbywa się jedyny w swoim rodzaju Bemowski Bieg Przyjaźni. Co roku „Przodowniczki” i „Przodownicy” przy akompaniamencie muzyki z minionej epoki, przebrani za milicjantów czy robotników biorą udział w biegu na dystansie 5 km. W pakiecie startowym każdy otrzyma technologiczną koszulkę, a po przekroczeniu linii mety, pamiątkowy medal oraz „kartkę na towary luksusowe”.

Czytaj też: Bieg na Piątkę - wygraj pakiet startowy i pobiegnij z Yaredem Shegumo! [TRZECI KONKURS]

Jak co roku „Przodowniczki pracy” wystartują w oddzielnym biegu niż „Przodownicy pracy”. Panie pobiegną o godzinie 12:00, a panowie wystartują godzinę później. W tym roku zwiększony został do 300 miejsc limit uczestniczek. Dla mężczyzn przewidzianych jest 400 pakietów startowych. Przed biegami głównymi odbędzie się bieg rekreacyjny na dystansie 1 km. Udział w biegu jest bezpłatny, a rejestracji można dokonać w dniu biegu w biurze zawodów.

Zgłoszenia on-line przyjmowane są przez stronę internetową do 12 września. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość rejestracji w biurze zawodów w dniu poprzedzającym bieg oraz w dniu imprezy, 21 września. Koszt udziału w zawodach wynosi 40 zł.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Bieganie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!