Nikt już z mieszkańców nie może sobie wyobrazić Warszawy bez świątecznych iluminacji. Ozdabianie Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia to już właściwie tradycja. Od zeszłego roku urzędnicy starają się rozszerzyć tego typu dekoracje na inne, reprezentacyjne miejsca w stolicy, jak choćby na ul. Świętojańską i całe Stare Miasto. Tym razem cieszące oko bożonarodzeniowe światła miały sięgnąć aż po rynek Nowego Miasta, ale ku zdziwieniu wszystkich, nie pozwalają na to… sami mieszkańcy tego rejonu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chodzi o wąski odcinek ul. Freta, między ul. Świętojerską a Rynkiem Nowego Miasta. Wspólnoty mieszkaniowe z ul. Freta 17-27 i 18 zażądały od Zarządu Terenów Publicznych po 1000 zł za montaż czterech haków podtrzymujących dekorację na elewacji budynków.

- Ta kwota jest zdecydowanie zbyt wygórowana. Dla porównania - za montaż reklamy płacimy miesięcznie 12 zł za mkw. A tutaj przecież chodzi dosłownie o 10 cm kw. na okres dwóch miesięcy! - tłumaczy Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora ds. Inwestycyjno-Technicznych w ZTP.

Jednocześnie zapowiada, że Zarząd Terenów Publicznych nie ulegnie warunkom postawionym przez mieszkańców. Jeśli ci nie odstąpią od żądań, świąteczna dekoracja na Starym Mieście urwie się przy ul. Świętojerskiej, a uliczka Freta będzie tonąć w mroku.

To nie pierwszy taki przypadek. Już dwa lata temu ZTP miał podobny problem ze strony mieszkańców z ul. Świętojańskiej: ci także żądali wysokich sum za montaż iluminacji, jednak po negocjacjach zrezygnowali ze stawianych przez siebie warunków. Czy mieszkańcy odcinka ul. Freta zrezygnują z wysokiego haraczu za piękny wygląd własnej ulicy? Czas pokaże, ale jest go coraz mniej - montaż iluminacji rozpocznie się pod koniec listopada.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!