Urząd Dzielnicy Ursynów oraz fundacja PWN zapraszają na "Trening Zachowań Asertywnych". Te zajęcia mają pomóc wszystkim z Ursynowa, po 60. roku życia w tym - żeby nie ulegali sile perswazji oraz wyuczonym technikom sprzedaży nadgorliwych akwizytorów. Bezpłatne warsztaty dla seniorów na Ursynowie już pod koniec października!

Bezpłatne warsztaty dla seniorów na UrsynowieCelem warsztatów jest zwiększenie świadomości seniorów i rozwój kompetencji, które umożliwią im racjonalne i rozsądne podejmowanie decyzji zakupowych, zwłaszcza w kontaktach z telemarketerami i handlowcami. Trening poprowadzi doświadczony psycholog społeczny mgr Aneta Styńska. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

- Seniorzy już od dłuższego czasu znajdują się na celowniku marketerów i handlowców, którzy wykorzystują rozmaite metody, by nakłonić ich do zakupów. A ci niestety nie wiedzą, jak sobie z tym radzić i jak reagować w takich sytuacjach. Firmy często nadużywają łatwowierności starszych ludzi, by pomnażać własne zyski. Są to nieetyczne zachowania, w konfrontacji z którymi, seniorzy mają nierówne szanse. Dlatego chcemy, aby uczestnicy naszych warsztatów poznali schemat asertywnej odmowy oraz techniki na zwiększenie swojej skuteczności podczas takich rozmów, chcemy ich szkolić tak samo jak szkoleni są handlowcy. Tyle tylko, że dokładnie z odwrotnym skutkiem - mówi Dominik Kaznowski, Prezes Fundacji PWN.

Czytaj też: Energetyczni 50+. Wyrzućmy słowo senior z naszych słowników

Zachowanie asertywne polega na uznaniu, że jest się tak samo ważnym, jak inni, na reprezentowaniu własnych interesów z uwzględnieniem interesów drugiej osoby. Zachowanie asertywne oznacza korzystanie z osobistych praw bez agresywnego naruszania praw innych.

Podczas treningu organizowanego przez Fundację PWN uczestnicy dowiedzą się, jakich metod namawiania do zakupu używają przedstawiciele handlowi, oraz jak w asertywny sposób bronić się przed manipulacją.

Na zajęcia obowiązują zapisy w wypożyczalni nr 109, ul. Koński Jar 10 (placówka Biblioteki Publicznej im. J.U. Niemcewicza na Ursynowie) w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10:00-19:00 środa w godz. 11:00-15:00. Łącznie przeprowadzonych zostanie 8 warsztatów w dziesięcioosobowych grupach.

Warsztaty odbędą się w dniach 27 i 28 października do wyboru w godzinach porannych 9.00 - 13.15 lub popołudniowych: 14.30-18.45 oraz w dniach 6-7 listopada również do wyboru w godzinach porannych od 9.00 do 13.15 lub popołudniowych: 14.30-18.45.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!