W październiku rusza ósma edycja Urbanator Days, czyli jednego z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista i kompozytor.Ideą Urbanator Days są warsztaty dla utalentowanych młodych wokalistów, jazzmanów, hiphopowców i pasjonatów muzyki pod okiem wybitnych artystów światowej jazzowej sceny muzycznej. Jeśli grasz, tworzysz muzykę i kochasz to co robisz - zarejestruj się i przyjdź celebrować z nami muzyczne święto.

Do tegorocznego Urbanator Days, Michał Urbaniak zaprosił międzynarodowe indywidualności muzyczne. Do Polski przyjadą m.in.: Mika Urbaniak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Współpracowała m.in. ze Smolikiem, Grzegorzem Markowskim, Noviką o Mietkiem Szcześniakiem; Troy Miller – perkusista, kompozytor, aranżer, pianista, finalista programu Young Musician Of The Year organizowanego przez BBC, Femi Temowo – gitarzysta znany ze współpracy z Winton Marsalis, George Benson czy Amy Winehouse, basista Otto Williams – grał m.in. z Chaka Khan, Ray Charles, Heziah Jones, a także Andy Ninvalle – raper, performer, współpracujący z Didi Bridgewater czy saksofonistką Candy Dulfer.

Czytaj też: Open Stage w Stodole. Nowa scena, nowe gatunki [PRZEGLĄD KONCERTÓW]

Gwiazdy zaproszą do wspólnego jam session studentów, uczniów szkół muzycznych i wszystkich utalentowanych amatorów. Stopień wykształcenia muzycznego nie jest istotny, ważna jest pasja oraz chęć swobodnego dzielenia się swoimi pomysłami, spostrzeżeniami i opiniami. Urbanator Days to spotkania pełne twórczej energii, oferujące dostęp do wiedzy i doświadczenia, jakich nie umożliwią żaden kurs czy szkoła.

Pierwszego dnia Urbanator Days zaproszeni artyści zapoznają uczestników warsztatów z najważniejszymi muzycznymi stylami: soulem, bluesem, nowoorleańskim jazzem, fusion, rapem oraz hip- hopem. Każdy będzie miał okazję wykonać różnorodne utwory z zachowaniem zasad wybranego stylu muzycznego. Interaktywna nauka i natychmiastowe wcielanie teorii w praktykę da adeptom niepowtarzalną możliwość zagrania na jednej scenie z gwiazdami Urbanatora podczas koncertu i jam session, które odbędzie się drugiego dnia warsztatów.

Czytaj też: Czwarty dzień 10. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur za nami! [ZDJĘCIA]

Prezentujemy dokładny harmonogram:
-3 października – warsztaty od godz. 16.00 Warszawa, Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego, ul Obozowa 85
-4 października – koncert/jam session od godz. 17.00 Warszawa, Amfiteatr Parku Sowińskiego, ul.Elekcyjna 17

Warsztaty są bezpłatne.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!