Od poniedziałku 8 września 2014, pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.Pierwszym pociągiem, w którym pasażerowie mogli korzystać z bezpłatnego Wi-Fi był EIC Beskidy, kursujący ze stolicy, przez Katowice do Bielska - Białej. Kolejnymi „mobilnymi” pociągami były: EIC Słowacki jeżdżący na linii Warszawa - Poznań - Warszawa, EIC Sawa z Warszawy do Krakowa oraz EIC Jantar łączący Warszawę z Trójmiastem. Od 8 września z bezpłatnego Internetu skorzystają podróżni: EIC Tatry: kursujący na linii Warszawa-Kraków, EIC Mickiewicz: kursujący na linii Warszawa-Kraków, EIC Kaszub: kursujący na linii Warszawa-Gdynia-
Warszawa, EIC Modrzejewska: kursujący na linii Kraków - Warszawa, EIC Norwid: kursujący na linii Kraków - Gdynia, przez Warszawę, EIC Neptun: kursujący na linii Warszawa - Gdynia.

Czytaj też: Ponad 1,5 miliarda długu ma...

Chcąc podnieść komfort podróży sukcesywnie uruchamiamy kolejne składy, w których można swobodnie surfować w sieci - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Korzystanie z usługi jest proste - wystarczy własne urządzenie mobilne (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią. - Z prowadzonych przez T-Mobile analiz wynika, że w lipcu br. dziennie z Wi-Fi w pociągach korzystało 350 osób. Pod koniec sierpnia liczba użytkowników wzrosła do około 1000 podróżnych dziennie. Średni  czas jednej sesji wyniósł około 100 minut - mówi Aureliusz Bochniak z T-Mobile Polska.

„HotSpot T-Mobile” to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. W kolejnym etapie przewidziano rozszerzenie usługi o pakiet dostępu do multimediów - bajek, seriali czy gier.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!