Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Białołęcki Bieg Wolności 2018. Pobiegną, by upamiętnić wprowadzenie Stanu Wojennego

Martyna Konieczek
Białołęcki Bieg Wolności 2018. Pobiegną, by upamiętnić wprowadzenie Stanu Wojennego
Białołęcki Bieg Wolności 2018. Pobiegną, by upamiętnić wprowadzenie Stanu Wojennego naszemiasto.pl/archiwum
Białołęcki Bieg Wolności to coroczna impreza upamiętniająca wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Trasa biegu, symbolicznie wynosząca 13 km, przebiega wokół Aresztu Śledczego w Białołęce. IV edycja biegu odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia. W związku z wydarzeniem pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane czasowymi wyłączeniami ulic. Szczegóły w artykule poniżej.

To już czwarta edycja Białołęckiego Biegu Wolności organizowanego z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jego trasa tradycyjnie będzie przebiegała wokół Aresztu Śledczego na Białołęce (ul. Ciupagi 1), w którym w 1981 roku internowani byli działacze Solidarności. Tegoroczne zawody odbędą się 16 grudnia, start o godz. 12:13 na dystansie ok. 13 km w formule 3 pętli o długości ok 4,3 km. Limit czasu na przebięgnięcie całej trasy wynosi 120 minut.

PRZED STARTEM...

Rozgrzewka
W grudniu jest zimno, a przed startem trzeba wtedy koniecznie dobrze rozgrzać mięśnie, ścięgna i stawy. Dlatego o energetyczną rozgrzewkę uczestników zadba Iza Parszczyńska, dwukrotna zwyciężczyni Białołęckiego Biegu Wolności, trenerka Adidas Runners Warsaw, instruktorka fitness i założycielka grupy RozpędzoONE. Rekord życiowy Izy w maratonie to 2:43.19.

Grochówka
Izabela zadba o rozgrzewkę przed startem, a o gorącą porcję grochówki na mecie zadba partner biegu, Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka. Grochówka będzie serwowana z klimatycznej kuchni polowej, będącej we władaniu Zakładu Karnego W-B. Dla zahartowanych roślinożernych przewidziany kociołek z wersją wegańską.

DODATKOWE ATRAKCJE

Przy okazji biegu prezentowana jest wystawa plenerowa, z pracami i stemplami wykonanymi przez osadzonych w czasie stanu wojennego. Wystawę można będzie oglądać na placu przed Urzędem Dzielnicy Białołęka. Atmosferę grudnia ’81 przybliżają odtwarzane przed startem nagrania: przemówienie Gen. Wojciecha Jaruzelskiego informujące o wprowadzeniu stanu wojennego oraz fragment Dziennika Telewizyjnego z 1989 roku, podczas którego Joanna Szczepkowska ogłosiła na antenie zakończenie komunizmu w Polsce.

TRASA BIEGU

Aby oddać możliwie dokładnie symboliczny dystans 13 km, nawiązujący do 13 grudnia, miejsce startu jest nieco odsunięte od mety. W niewielkiej odległości znajduje się również udostępniony tego dnia dla biegaczy parking.
Na załączonej mapce są również rozpisane godziny i minuty zamknięcia poszczególnych ulic.

Białołęcki Bieg Wolności


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto