(© Fot. Michał Pawlik/Archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Urząd Dzielnicy Białołęka otworzył pięć nowych placówek oświatowych. To nie koniec. Są już kolejne plany budowy szkół w tej dzielnicy.

Dzięki rozbudowie Zespołu Szkół nr 43 przy ul. Kobiałka 49 przy szkole podstawowej powstało gimnazjum. Od nowego roku szkolnego może się dzięki temu uczyć tam ok. 620 uczniów w wieku 12-15 lat. Gimnazjum połączone jest łącznikiem z istniejącą już wcześniej podstawówką. W nowym obiekcie znajduje się 18 sal w tym 2 pracownie językowe i 2 informatyczne, pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i pracownia techniczno-plastyczna, a także sala gimnastyczna z zapleczem. Budynek ma trzy kondygnacje i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała miasto ponad 16 mln zł.

W 2009 roku rozpoczęto budowę nowej części dydaktycznej w Szkole Podstawowej nr 112 przy ul. Berensona 31. 1 września Urząd Dzielnicy Białołęka oddał nową placówkę do użytku dla ok. 700 uczniów z 28 oddziałami, z których cztery są przystosowane dla oddziałów przedszkolnych. Na terenie szkoły powstał zespół boisk zewnętrznych: do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz bieżnia do skoku w dal i plac zabaw dla dzieci. W ramach inwestycji, która pochłonęła 20 mln zł, rozbudowano kuchnię, stołówkę i zmodernizowano salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym. Zadbano również o oświetlenie, ogrodzenia, parkingi i zieleń.

Do istniejącego już budynku Szkoły Podstawowej nr 231 przy ul. Juranda ze Spychowa 10 dobudowano 8 sal lekcyjnych dla dzieci z klas I-III, salę komputerową, 2 świetlice z zapleczem oraz pokoje administracyjne oraz rozbudowano stołówkę. Dzięki inwestycji ok. 7,5 mln zł w placówce może się uczyć obecnie dwa razy więcej uczniów. Wybudowano również salę do zajęć ruchowych, pomieszczenia porządkowe i magazynowe.

Blisko 5 mln zł kosztowała Urząd Miasta rozbudowa Przedszkola nr 226 przy ul. Strumykowej 17. Placówka poszerzona została o 6 dodatkowych oddziałów, po 3 dla maluchów w wieku 3-4 lata i 5 lat. Ok. 150 przedszkolaków może od 1 września bawić się na nowym placu zabaw oraz jadać na nowej stołówce. Placówka dostosowała budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przedszkole nr 64 przy ul. Porajów 3 rozbudowane zostało o 4 oddziały dla ok. 100 przedszkolaków. Dobudowana część zawiera hol wejściowy z poczekalnią i szatnią dla dzieci, salę wielofunkcyjną oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Przebudowano również część żywieniową przedszkola oraz odnowiono plac zabaw. Trwająca od 2009 roku budowa pochłonęła blisko 4 mln zł.

W tym roku rozpoczęła się budowa nowej Szkoły Podstawowej przy ul. Hanki Ordonówny. Inwestycja przewiduje budowę zarówno oddziałów dla przedszkolaków, jak i sal dla klas I-III. Około 450 uczniów będzie mogło korzystać z nowej świetlicy i sali gimnastycznej. Poza tym w placówce znajdą się sale do ćwiczeń, rekreacji i terapii sensorycznej, biblioteka, kuchnia oraz stołówka. Na placu wokół szkoły stworzone zostaną place zabaw, ogród i boisko wielofunkcyjne. Prace budowlane zakończyć się mają w 2014 roku.

Około 800 uczniów będzie mogło uczyć się od 2014 roku w nowej Szkole Podstawowej przy ul. Głębockiej. Rozpoczęły się już prace projektowe placówki, mającej mieścić 5 sal oddziału przedszkolnego, 15 sal dla dzieci z klas I-III, 10 sal dla dzieci z klas IV-VI, pracownie językowe, sale informatyczne, stołówkę oraz salę gimnastyczną. Na terenie szkoły powstać mają również plac zabaw i boiska sportowe.

Przy ul. Ceramicznej powstanie mieszcząca blisko 800 uczniów nowa szkoła podstawowa z klasami 0-IV. W placówce powstanie 25 sal lekcyjnych, z czego 5 stanowić będzie część oddziału przedszkolnego, a także stołówka i sala gimnastyczna. Przy obiekcie powstaną boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci i parkingi. Koniec prac planowany jest na 2013 rok.

Czytaj także: Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci. Zaczyna się akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ola (gość)

Szkoła jest b. ładna, a dzieci mają super warunki do nauki. Ja jestem zadowolona, że moja cór a nie musi się uczyć w baraku jak to było jeszcze kilka lat temu. Beabea nie widziałeś chyba poprzedniej podstawówki

beabea (gość)

szkoła na Berensona ma 28 sal lekcyjnych, oddziałów ma 40 kilka. W tym roku pierwszych klas jest dziesięć. Dzieci nadal uczą się na zmiany. Brakuje bezpiecznego przejścia przez ulicę, żeby dzieci bez szwanku mogły dostać się do szkoły, nikt o tym nie pomyślał mimo petycji rodziców. Ciekawe, czy zaplanowana na Ostródzkiej nowa szkoła będzie w stanie rozładować ten tłok. Sądząc po ilości planowanych sal lekcyjnych, nie wydaje mi się.