Bieg Niepodległości 2013. We wtorek 15 października ruszyły zapisy do zawodów, a już po 32 godzinach został wyczerpany limit 12 tysięcy zgłoszeń. Organizatorzy jubileuszowego 25. biegu w Dniu Niepodległości zapowiedzieli uruchomienie listy rezerwowej.

Bieg Niepodległości 2013. Ruszyły zapisy!Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - organizator zawodów Bieg Niepodległości 2013, uruchomił we wtorek stronę internetową, na której można było zapisać się do biegu głównego na 10 km oraz marsz nordic walking lub wyścig na wózkach.

Błyskawiczny reakcja biegaczy sprawiła, że 12 tys. pakietów startowych zostało zarezerwowanych w niecałą dobę. WOSiR uruchomi listę rezerwową, z której będzie uzupełniał listę startową w przypadku, gdy zawodnicy z listy głównej nie dokonają opłaty startowej.

Zobacz także: Orlen Warsaw Marathon 2014 wystartuje dwa tygodnie wcześniej!

Start biegaczy nastąpił dokładnie o godzinie 11:11. Chwilę wcześniej ruszą zawodnicy na wózkach oraz uczestnicy nordic walking.

Trasa dla biegaczy będzie identyczna jak w zeszłym roku. Start i meta będą zlokalizowane na wysokości ul Stawki przy al. Jana Pawła II. Zawodnicy ruszą w kierunku Mokotowa jedną stroną alei. Na Rakowieckiej nastąpi nawrót. Uczestnicy wyścigu i na wózkach będą nawracać wcześniej na ul. Koszykowej.

Sprawdź koniecznie: BMW Półmaraton Praski. Nowy bieg w Warszawie

Wszyscy zawodnicy na starcie utworzą już tradycyjnie żywą flagę - jedna połowa będzie ubrana w białe, a druga w czerwone koszulki.

Więcej szczegółów na temat zawodów Bieg Niepodległości 2013 znajdziesz tutaj

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Igusia (gość)

W pon 11.11.2013 odbędzie się bieg niepodległości. Biegnąc w tym biegu możemy pomóc Klementynce dziewczynce 9-m-cy chorej na niewydolność serca i kardiomiopatia rozstrzeniowa. Wystarczy że odbierzecie specjalne kartkę w dniu biegu w namiocie PKO przy scenie rozstawionej na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Stawki.
Akcję wspiera PKO.

mała (gość)

A ja zachęcam również wszystkich biegaczy na tzw. rozgrzewkę do wzięcia udziału w Grand Prix Warszawy (sobota) i pobiec dla Julki.

Możemy Jej pomóc... Ja?... Prosto!!!
Jeżeli oprócz 10 pracowników banku- 10 ludzi pobiegnie dla niej w tym biegu to Fundacja PKO BP przekaże dla niej 10 000 PLN

Rozgrzewka tj. trasa liczy 10 km rozpocznie się o godz. 11.00 tym razem na tyłach TESCO na Ursynowie w Warszawie, przy stacji technicznej METRA – do końca ulicą KEN (ostatnia stacja Matra KABATY).

Kim jest Julka?
2 – letnią dziewczynką, która ma złożoną wadę serduszka zwaną HLHS. Julka rośnie, a jej serduszko jest coraz słabsze, dlatego potrzebna jest pilna operacja serca, na którą rodzice gromadzą środki. Julka jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej w Warszawie Jak się zapisać? Zapisy w miejscu startu/mety od godz. 9,15. Start na dystansie 10 km o godz. 11,00 . Zapisy online dostępne są także na około 10 dni przed biegiem. Kartki – identyfikatory akcji „biegnę dla Julki” będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 9.15 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy punkcie zapisów na miejscu startu.