1 października obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Wegan. Z tej okazji w sobotę 27 września odbędzie się w Warszawie, po raz pierwszy w Polsce, Bieg Wegański - na dystansie 10 kilometrów. W biegu może wziąć udział każdy, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie Targ Wegański oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania.

Wspólna inicjatywa Run Vegan! oraz Fundacji Viva ma na celu promocję zdrowego stylu życia - łącząc aktywność fizyczną z filozofią zdrowego, świadomego i etycznego sposobu odżywiania się oraz wsparciem dla zwierząt – podopiecznych Fundacji (z każdego sprzedanego pakietu organizatorzy przekażą 10 zł na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Korabiewicach).

Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00, trasa prowadzi wokół Cytadeli i liczy 3 pętle - łączna długość trasy to 10 km. W programie zawodów przewidziane są również biegi dla dzieci na dystansach od 200 do 800 m. Organizator dopuszcza możliwość uczestniczenia w biegu z psem.

Czytaj też: Bieg Niepodległości: trwają zapisy na ostatnią odsłonę warszawskiej triady biegowej!

Opłata startowa za udział w biegu wynosi do dnia 18 września 2014 r. – 65 złotych. Decyduje data zaksięgowania opłaty na koncie Organizatora, od 19 września do 26 września 2014 r. – 100 zł, a 27 września, w dniu zawodów – 150 zł. Zapisać można się pod TYM LINKIEM.

W tym biegu wynik nie jest najważniejszy, bo liczy się dobra zabawa i inspiracja zgodnie z hasłem przewodnim imprezy – "Bieganie jest łatwiejsze niż myślisz"!

Czytaj też: Wygraj pakiet startowy na pierwszy Bieg Wegański w Polsce! [KONKURS]

Czytaj też: Bieg Wegański - wygraj pakiet startowy na towarzyszący mu Bieg Dzieci! [KONKURS]

Targ Wegański i Pasta Party


Targ Wegański zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie i weźmie w nim udział 40 wystawców. Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do degustacji potraw wegańskich, otworzenia
się na nowe smaki i wzbogacenia kuchni, poznania trendów i wymiany doświadczeń. Podczas Targu odbędą się także wykłady na temat zdrowego odżywiania w kontekście diety roślinnej i aktywności fizycznej.

W godzinach 13:00–18:00 na terenie Fortu Sokolnickiego odbędzie się także szczególna Pasta Party. Jest to tradycyjny wspólny posiłek biegaczy, tym razem w wersji wegańskiej. Każdy z uczestników Biegu otrzyma kupon w ramach pakietu. Dla wszystkich, którzy planują aktywnie spędzić ten wyjątkowy dla Warszawy weekend, ale nie startują w Biegu Wegańskim, pojawi się wkrótce możliwość zakupu kuponu Pasta Party poprzez formularz zapisów na stronie wydarzenia.

Wydarzenie zaszczycą swoją obecnością polskie gwiazdy, które nie tylko promują weganizm, ale także czynnie uprawiają sport lub angażują się w pomoc dla zwierząt. Swoją obecność podczas Biegu Wegańskiego potwierdziły m.in: Beata Sadowska, Pauli-na Holtz, Monika Mrozowska oraz siostry Natalia i Paulina Przybysz.

Więcej informacji można znaleźć również na fanpage'u biegu na Facebooku.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!