(© Bruno Fidrych/POLSKA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już drugą niedzielę z rzędu biegacze zablokują ulice Śródmieścia. Tym razem ok. 20 tysięcy zawodników przebiegnie "tylko" 10 kilometrów. A dla kierowców nie będzie miejsca - pisze Andrzej Grzegrzółka.

Już w najbliższą niedzielę wystartuje piąta edycja jednej z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce "Biegnij, Warszawo". W tym roku przyciągnęła na start ok. 20 tys. osób. Dlatego też w tym dniu kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Start przewidziany jest na godz. 11.20 z ul. Czerniakowskiej na wysokości Kusocińskiego. - Trasa biegu jest podobna do zeszłorocznej. Z założenia bieg ma być łatwy. Nie ma trudnych podbiegów, a trasa prowadzi raczej na płaskim terenie. Debiutanci na pewno nie będą mieli trudno - opisuje trasę Dominika Stawczyk z biura prasowego "Biegnij, Warszawo".

Trasa biegu poprowadzi dalej ul. Gagarina, Belwederską, Al. Ujazdowskimi, ul. Piękną, Marszałkowską, Świętokrzyską i Nowym Światem na pl. Trzech Krzyży. Dalej poprowadzi Al. Ujazdowskimi, ul. Piękną, Myśliwiecką aż do mety przy Torwarze.

Limit czasu na pokonanie trasy wynosi dwie godziny. Ma on pozwolić na przebycie całego dystansu nawet osobom nieprzygotowanym fizycznie oraz niepełnosprawnym. Czas biegu zarejestruje specjalny czip wbudowany w numer startowy uczestnika. - W biegu wystartuje kilku czołowych zawodników. Zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo, a my liczymy na nowy rekord biegu, czyli zejście poniżej 29 minut - zapowiada Dominika Stawczyk.

Udział w biegu potwierdzili m.in. Robert Korzeniowski, Zbigniew Buczkowski, Tomasz Lis i Maciej Orłoś. Niespodzianką jest udział Piotra Małachowskiego, srebrnego medalisty igrzysk olimpijskich w Pekinie i wicemistrza świata z Berlina w rzucie młotem. - Pan Małachowski swoim udziałem chce dowieść, że każdy może wystartować w takim biegu. Choć zastrzega, że jeszcze nigdy nie przebiegł tak długiego odcinka - dodaje z uśmiechem Stawczyk.

Biegaczom zostaną udostępnione szatnie na Torwarze. Przed startem przeprowadzona zostanie też wspólna rozgrzewka przy muzyce. Po - uroczysta dekoracja i koncert.

Kierowców czekają utrudnienia w ruchu w południowej części Śródmieścia. Poszczególne odcinki będą zamykane, gdy przebiegać będą nimi zawodnicy. Zamknięte będą również ulice dojazdowe do trasy biegu. Utrudnienia powinny zakończyć się ok. godz. 14.

Partnerem strategicznym biegu jest Warszawa, a honorowy patronat objęła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!