Ledwo biegacze zdążyli pokonać 36. PZU Maraton Warszawski, a już czeka na nich kolejne wyzwanie. Dziś rywalizować będą w jednym z największych masowych biegów w Polsce - PKO Biegnij Warszawo.Biegnij Warszawo razem z PKO Bankiem Polskim. Kolejna biegowa rywalizacja już dziśNiedzielny bieg jest uważany za największy w Polsce i mogący poszczycić się bogatą tradycją. W tym roku na starcie pośród tysięcy zawodników staną też pracownicy banku w sile 320 osób, zrzeszeni w sekcji biegowej. Nie zabraknie również zawodników Drużynowej Ligi Biegowej, którzy przez cały sezon rywalizują w dwóch 50-osobowych zespołach – Klientów i Pracowników Banku pod okiem Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego oraz Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 400 metrów. Wspólnie spróbują pokonać dystans 10 kilometrów, biegnąc ulicami Warszawy.

Czytaj też: Maraton Warszawski 2014: zobacz zdjęcia! [GALERIA]

Bank bardzo zaangażował się w akcję promocyjną Biegnij Warszawo. Jakiś czas temu zorganizował konkurs na Facebooku, w którym do wygrania była wspólna rozgrzewka oraz bieg pod okiem trenera Jerzego Skarżyńskiego. Zwycięzca otrzymał również pakiet startowy oraz książkę „Biegiem przez życie. Skarb Biegacza” z autografem autora.

Czytaj też: Yared Shegumo zwycięzcą Biegu na Piątkę [FOTO]


Jednak impreza to nie tylko bieg, ale też towarzysząca wydarzeniu akcja charytatywna. W tegorocznej edycji Biegnij Warszawo pomagać będziemy ośmioletniemu Marcinowi, który cierpi na poważną wadę serca.

Kartki – identyfikatory akcji – będzie można odbierać 3 i 4 października u przedstawicieli banku przy biurze zawodów w Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2. Jeśli dla Marcina pobiegnie co najmniej 200 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tysięcy złotych.

Czytaj też: 4Deserts. Trzech Polaków przebiegnie pustynię. Kolejne wyzwanie to sucha Atakama

Tradycyjnie zorganizowana zostanie też akcja Maszeruję-Kibicuję. Uczestnicy będą musieli przemaszerować 5-kilometrową pętlę, przebiegającą obok trasy głównego biegu. Dzięki temu będzie można kibicować i wspierać biegaczy, jednocześnie samemu pozostając w ruchu.
Również co roku wybierany jest dominujący kolor imprezy. W 2009 był nim niebieski, w 2010 zielony, w 2011 koszulki były w kolorze białym z czerwonymi napisami, a rok później miały czarny kolor i długie rękawy. Ubiegłoroczna edycja odbyła się pod znakiem jasnoszarego koloru i krótkich rękawów.

Start 10-kilometrowego biegu w niedzielę, 5 października o godz. 11:15.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!