Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biletomaty w Warszawie. Nowe automaty wkrótce na ulicach. Tak będą wyglądać

Sylwia Torcińska
Tak będą wyglądać nowe biletomaty w Warszawie
Tak będą wyglądać nowe biletomaty w Warszawie mat. pras Zarząd Transportu Miejskiego
Biletomaty w Warszawie, a dokładnie 100 nowych, stacjonarnych urządzeń pojawi się w przyszłym roku na stołecznych ulicach. Każdy z nich dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z możliwością płatności kartą, BLIK-iem oraz gotówką. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał właśnie kluczową umowę. Dalsza część tekstu poniżej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał umowę z firmą z Grodziska Mazowieckiego - Merą. To właśnie ona będzie zajmować się wyprodukowaniem i instalacją nawet 100 stacjonarnych automatów biletowych BS-10. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie ZTM, umowa będzie obowiązywała do końca 2022 roku.

- Chcemy, aby bilety Warszawskiego Transportu Publicznego były jak najłatwiej dostępne dla naszych pasażerów. Obecnie sieć ich sprzedaży to ponad 4 tys. punktów, m.in. Punkty Obsługi Pasażerów, ponad 700 biletomatów stacjonarnych i ponad 2000 automatów w pojazdach – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Jak kupić bilet w biletomacie w Warszawie?

Nowe biletomaty w Warszawie - czyli jakie?

W nowych biletomatach będzie można:

  • kupić bilety kartonikowe,
  • doładować kartę miejską,
  • płacić poprzez system zbliżeniowy, stykowy,
  • płacić telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK.

Oczywiście w urządzeniach zapłacimy także gotówką i otrzymamy resztę. A co ważne, automaty opracowano również z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, a także spełniają one europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

To coraz ważniejszy kanał dystrybucji, o czym świadczą dane dotyczące sprzedaży – ponad 55 proc. sprzedaży biletów pochodzi z biletomatów (42,7 proc. – stacjonarnych, 12,6 proc. – mobilnych) - podsumowuje ZTM

Biletomaty w Warszawie - jak ZTM decyduje o wyborze firmy?

- Nawiązanie współpracy z ZTM jest możliwe dla każdego podmiotu zainteresowanego uczestnictwem w tzw. systemie otwartym. Musi on zaakceptować treść umowy oraz spełnić wymagania w zakresie funkcjonalności stacjonarnych automatów biletowych - czytamy w komunikacie prasowym. - Biletomaty mają umożliwiać sprzedaż ciągłą przez 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia, a także zapis na karcie zbliżeniowej biletów zakupionych przez internet. Urządzenia te muszą najpierw uzyskać pozytywną opinię ZTM, będącą efektem testów funkcjonalno-technicznych. Współpraca w systemie otwartym zakłada dostawę i montaż na koszt firmy co najmniej 30 biletomatów, uruchomienie sprzedaży w okresie maksymalnie do roku od zawarcia kontraktu, a także m.in. prowadzenie bieżącej eksploatacji i serwisu tych automatów.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto