Nie udało Ci się zdobyć wejściówek w poprzednim konkursie? Oto kolejna szansa na bilety do Kina Praha! Wygraj trzy podwójne zaproszenia na dowolny seans. Pamiętaj, to Ty wybierasz, co chcesz obejrzeć. Jak wygrać? To proste.

Bilety do Kina Praha. Wejdź na dowolny seans! [31. KONKURS ROZWIĄZANY]Wygraj bilety do Kina Praha! Rozdajemy trzy podwójne zaproszenia na dowolny seans. Co zrobić aby zdobyć bilety? - konkurs rozwiązany1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)

2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl

3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa
4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Wymień trzy cechy dobrego filmu i uzasadnij wybór.Czytaj też: Kino Praha i bardzo tania podróż do... Japonii

Podwójne zaproszenia do Kina Praha otrzymają autorzy trzech najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 4 września (czwartek) do godz.14:00.

Bilety do Kina Praha, które możecie zdobyć, są ważne od piątku od godz.17:00 do czwartku kolejnego tygodnia i upoważniają do wstępu na dowolny seans z repertuaru kina.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz niemających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!Czytaj też: Serb w Warszawie zaprasza do siebie. Belgrad na Ursynowie

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (17)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  so-wwa

  Dziękujemy za odpowiedzi! Zwycięzcy zostali poinformowani e-mailem. Zapraszamy do sprawdzania kolejnych konkursów tutaj: http://warszawa.naszemiasto.pl/rozrywka/konkursy/

  Wojtek

  Trzema cechami dobrego filmu są interesująca treść oraz forma, a także interesujące postaci.
  Treść to chyba rzecz oczywista, bez wciągającej fabuły film będzie po prostu słaby, natomiast forma to, to co wyróżnia X muzę, składa się na nią wiele składników, praca reżysera, operatora, kompozytora itd. itp. Nie należy jednak zapominać o postaciach, gdyby były nie interesujące nawet najlepsza treść i forma nie pomogą. To postaci, z którymi możemy się identyfikować, kibicować im lub ich nienawidzić sprawiają, że filmy wzbudzają w nas emocje.

  marcel482

  Każdy film aspirujący do miana filmu dobrego powinien składać się z trzech szalenie ważnych, niezbędnych i wzajemnie dopełniających się elementów niczym każdy szpikulec tworzący trójząb Posejdona, każdy Diglett składający się na Dugtrio czy każdy wymiar budujący euklidesową przestrzeń.
  - Primo, uniwersalność - obraz powinien zawierać szeroką gamę przeróżnych elementów (w zależności od gatunku mogą to być np. wciągająca fabuła, ciekawe ujęcia i montaż bądź efekty specjalne, zaskakujące zwroty akcji, nieprzewidywalność, zagmatwanie) oddziałujących na ludzkie emocje i być zrealizowanym w taki sposób, by móc podbić serca zarówno koneserów gatunku, którego dany film jest przedstawicielem, jak i przykuć uwagę osób, które zazwyczaj gustują w innej tematyce. Doskonały reprezentant kinematografii powinien być w stanie zachwycać zarówno jury festiwalów zorientowanych na niezależność, symbolizm i niekonwencjonalizm takich jak "Sundance Film Festival" czy "T-mobile Nowe Horyzonty", jak i sędziów na niezwykle prestiżowej gali rozdawania Oscarów.
  - Po drugie, gra aktorska:
  Pewna niepisana zasada jest taka, że dobra gra aktorska zawsze zachwyci kinomaniaka
  Słaby aktor może zepsuć scenariusz wszelaki, a dobry przyciągnąć nawet gdy fabuła ma braki
  - Po trzecie, muzyka - zapadający w pamięci soundtrack i budujące nastrój dźwięki skutecznie zwiększają naszą przyjemność z odbierania danego filmu i sprawiają, że nasze wspomnienia z seansu są jeszcze bardziej pozytywne niż zazwyczaj.

  rzuliet

  ...a ja napiszę coś z zupełnie innej beczki. Dobry film powinien być leciwy. Bo lubimy filmy, które już znamy - to po pierwsze primo, jak mawiał klasyk. A po drugie, ja tam lubię jak film się co nieco przegryzie, czy tam im starszy tym szlachetniejszy, jeśli pozostać w temacie kulinariów. W dobrym filmie liczy się kolor. Może być tylko trochę czarny, trochę biały. Ale żeby to była skala odcieni szarości godna mistrza pędzla, z której widz wyłuszczy i dzień, i noc. No, a na koniec zostawiam najlepsze - dobry film to historia, opowieść. Taka, przy której się sami zatrzymamy, z własnej woli.

  gosik

  Trzy cechy dobrego filmu:
  - wspaniała obsada
  - interesujący scenariusz
  - fantastyczna scenografia

  Tysiak

  Dobry film powinien cechować się:
  1) dobrą historią - taką, o której długo jeszcze myślisz po wyjściu z kina
  2) niespodziewanymi zwrotami akcji
  3) dopracowanymi szczegółami - zarówno grą aktorską, scenografią jak i przemyślanym ruchem kamery.

  mik03

  ...powinien być kapitalny? To brzmi banalnie.
  Poszukajmy lepszego słowa, niech się trochę wysili głowa...
  Genialny? Nie.. To też brzmi trywialnie.
  Może po prostu dać wytchnienie
  po dniu całym.
  Wywołać małe wewnętrzne poruszenie,
  filmy wybawieniem się stały.
  Powinien nie starać się bawić, być wyrafinowany,
  bo nie musi -
  dobry film bawi i jest niezwykle wyszukany,
  widza kusi.
  Dobry film powinien skłonić więc do refleksji,
  a może i do stworzenia czegoś na wzór poezji ;)

  AnitaMarta

  Punkt zwrotny - dzięki temu, mimo, że wymyśliliśmy już setki zakończeń jest ono dla nas zaskoczeniem. Odpowiedni dobór aktorów - to oni budują emocje i sprawiają, że wierzymy w to, co oglądamy. Dbałość o szczegóły np. w scenografii, która potrafi zdziałać cuda - bądź przeciwnie zepsuć całość.

  Pawełek

  -klimat rozrywki ponieważ tylko klimat może przyciągnąć w przypadku jednowątkowej fabuły,
  - proste, błyskotliwe dialogi (skoro nie ma czasu na przemyślenia tylko na budowę klimatu),
  -koronna zasada, nic nie może zburzyć klimatu filmu tak więc nie może być wielu wątków (co wymusza szczątkową fabułę, taką jak w opowiadaniu), nie może być za śmiesznie, nie może być też dramatycznie, musi być w 100 procentach rozrywkowo.

  Adamek

  Dobry film powinien mieć:
  1) humor, który rozładowuje napięcie aby nie zburzyć klimatu filmu (klimatu rozrywki),
  2) wyraźnie zarysowane dobro i zło (całkowity brak odcieni szarości)
  3) prosta fabuła (jednowątkowa) z punktu A do punktu B, czyli praktycznie sam zarys fabuły (taka forma wymuszona brakiem czasu na wprowadzenie wątków pobocznych).

  babcia

  1 ładny - piękne krajobrazy, wnętrza, aktorzy - czyli coś co ożywia szarą rzeczywistość.
  2 wciągający - na tyle że mimo lecących napisów końcowych nie chce się wyjść z fotela.
  3 uczący - dający pole do myślenia, wyciągania własnych wniosków bez podania wszystkiego "na tacy".

  Mlasta

  Najważniejszym czynnikiem który w moim odczuciu decyduje o tym, czy film jest dobry czy nie, jest szeroko rozumiana oryginalność. Film musi zaskakiwać, nie może powielać wzorców bo stanie się nudny. Po drugie - gra aktorska. Nie chodzi o to, żeby zatrudniać gwiazdy. Chodzi o to żeby zaangażować ludzi którzy będą potrafili wczuć się w rolę, bo zły aktor może zepsuć nawet najciekawszą historię. Trzecią rzeczą jest przesłanie. Niekoniecznie jakiś morał w tym doniosłym, szumnym znaczeniu. Chodzi po prostu o to, żeby film nie był durną historyjką, tylko miał jakieś drugie dno.