Kapitalna obsada, niesamowite emocje i wyjątkowa komedia, które sprawią że uśmiech będzie się utrzymywał na Waszych twarzach przez długi, długi czas! Mamy dla Was podwójne bilety do Teatru Capitol na "Szwedzki Stół". Co zrobić, aby je wygrać?

Bilety do Teatru Capitol mogą być Twoje! [KONKURS]Niezaradny polski inteligent i przedsiębiorczy zaradny chłopek – roztropek stanowią parę klasycznego tandemu w tradycji polskiej komedii. Uwikłani w intrygę życiową pełną zaskakujących zwrotów akcji są kolejnym dowodem na to, że polska komedia ma się najlepiej kiedy obnaża nasze własne narodowe przywary. Cwaniactwo, umiłowanie "łatwego życia", niechęć do uczciwej pracy, apoteozę głupoty z jednoczesnym łzawym patriotyzmem. Zawsze jednak kończą się spektakularnym morałem i Fredrowskim "kochajmy się". W prześmiesznej sztuce będzie można zobaczyć na deskach warszawskiego teatru takich aktorów, jak: Andrzej Andrzejewski/ Robert Górski, Anna Guzik, Mikołaj Cieślak, Arkadiusz Janiczek/ Tomasz Bednarek.

Jak zdobyć podwójne zaproszenie na "Szwedzki Stół" w Teatrze Capitol, na 27 października godz. 19:30?


1. zarejestrować się w naszym serwisie, podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Jakie cechy według Ciebie powinna mieć dobra komedia?(odpowiedź uzasadnij)Nagrodę otrzymają autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 października (poniedziałek) do godz. 14:00. Zwycięzcy zostaną poinformowani e-mailem, a podwójne zaproszenie będzie do odebrania w siedzibie naszej redakcji na ul. Domaniewskiej 45 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (39)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  so-wwa

  Dziękujemy za udział w konkursie! Zachęcamy także do śledzenia innych, które znajdziecie tutaj: http://warszawa.naszemiasto.pl/rozrywka/konkursy/

  Tyraf

  Dobra komedia? Nie potrzeba wiele by stworzyć dobrą komedię. Wystarczy odpowiednia dawka dobrego humoru, który nie jest powielany przez cały jeden spektakl. Dobra komedia powinna mieć w sobie odrobinę najprostszego, choćby prostackiego humoru oraz trochę humoru inteligentnego i przede wszystkim mnóstwo śmiechu w scenariuszu od którego rozbolą nas brzuchy! :) Recepta jest niby prosta... ;)

  fantazyjnie

  Zacznę od tego, że nikt nie założył, że dobra komedia musi być dobra. W porządku, rozumiem, że to może wydawać się logiczne, więc nikt nie musiał tego zakładać. Powiedzmy jednak, że nie musi – będę się upierać przy swoim. Następnie wyobraźmy sobie komedię najgorszą z możliwych! Jaka ona jest? Co, nie uśmiecha się do Ciebie i nie głaszcze Cię po głowie? Wytyka wady i jest złośliwa? Jest szczera do bólu i bezpośrednia? A czy ktoś, kto jest zły może być piękny? Owszem. Podobnie ja uwielbiam piękne złe komedie!

  plawecki

  Aby odpowiedzieć na to, jakże szkolne, pytanie, pozwolę sobie wrócić do swoich lat szkolnych. Właśnie samolot z papieru, zahaczając o pedantycznego koka matematyczki, odbił się od tablicy. Dziwnym trafem biała kreda wybucha w palcach Józka, kujona z każdej pierwszej ławki. Dwie klasowe piękności zadowolone złoszczą się, wytrzepując śnieg zza kołnierza. Wymień cechy dobrej komedii – ponagla polonistka. Dobra komedia to jest w naszej klasie! - dostałem pałę. Dziś powiedziałbym tak samo, ale polonistka teraz może by zrozumiała... Dobra komedia jest prosto z życia!

  Telimena

  Dobra komedia- to na pewno "luźna" forma spektaklu,otwarta na wszelkie możliwości, z "lekką" fabułą, ale z której można wywnioskować wiele ważnych prawd. Treść powinna być łatwa w przekazie, ale niedosłowna. Zabawna, ale w sposób inteligenty, w której nie wszystkie żarty są podane na tzw. tacy. Dobra komedia wykorzystuje inteligencję widza, który sam będzie mógł interpretować dowcip. Ciekawiej jest też, gdy jest on budowany, przez jakiś czas, gdzie po jakimś czasie dopiero dochodzi do płenty. W skrócie, musi być lekko, łatwo, inteligentnie i z dużą dawką "mądrej głupoty" :P

  Meddie (gość)

  Najlepsza komedia, bez dobrych aktorów może okazać się klapą. Więc przede wszystkim dobra komedia to dobrzy aktorzy + scenariusz, w którym każdy odnajdzie kawałek siebie z którego warto się pośmiać, daje ona możliwość nabrania dystansu do siebie i życia. Pokazuje, że nie zawsze wszystko jest tak bardzo poważne i TRAGICZNE jak nam się wydaje i pozwala się z tego śmiać, czasem do łez..

  Mouna

  Dla mnie dobra komedia jest mieszanką kilku cech. Pierwszą z nich są inteligentni, bardzo utalentowani aktorzy, którzy nie tylko grają pierwotny tekst, ale potrafią świetnie improwizować. Drugą cechą jest znakomity tekst, nie tylko zabawny, ale wykorzystujący lapsusy językowe, metaforyczny, nie dosłowny. Trzecią cechą jest dla mnie rodzaj humoru prezentowany w komedii, najbardziej fascynuje mnie purnonsens, absurd ukazujący naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle.

  marsi

  Dobra komedia to taka, która kipi satyrą, obraca szarą rzeczywistość w żart oraz sprawia, że zaczynamy sami śmiać się ze swoich zachowań, przyzwyczajeń, stereotypowego myślenia. Bawi do łez, ale i uczy. Powoduje pracę mięśni brzucha i przyprawia nas o kolejne zmarszczki mimiczne. Poprawia nastrój i daje pozytywnego, energetycznego kopniaka na jesienną, otaczająca nas aurę.

  michalgeo

  Dobra komedia powinna mieć w sobie coś co rozśmieszy każdego, czy to optymistę, czy to pesymistę. Dobra komedia zawiera: ciekawy scenariusz, dobrze dobrane dialogi i świetnych aktorów, którzy potrafią doskonale oddać emocje.

  Marzenka

  Dobra komedia to taka, że nie można powstrzymać się od śmiechu, a najlepsza komedia to taka, że nie można sie powstrzymać od łez...ze śmiechu oczywście i takie perełki lubię najbardziej :)

  LucySnowe

  Dobra komedia powinna przede wszystkim powodować śmiech. Ale śmiech pogodny i radosny, a nie uśmiech zażenowania. Co za tym idzie, powinna być utrzymana na pewnym poziomie, aby nie obrażać inteligencji odbiorcy. Powinna, mimo żartobliwego tonu, pokazywać prawdę i zawierać nutkę mądrości życiowej.

  Colour Dream

  Cechy dobrej komedii to światowa mieszanka:
  - styl Amerykański - komedia pełna kultowych dialogów
  - styl Niemiecki- odrobina czarnego humoru
  - styl Włoski- życiowe. emocjonująca historia
  - styl Francuski - scenariusz dotykający modnych i aktualnych zagadnień
  - styl Holenderski - pozwalający odlecieć ze śmiechu
  - styl Szwedzki- solidny, trafiający do widza
  - styl Hiszpański- odważna gra aktorska
  - styl Polski - paleta cholernie zdolnych aktorów :)

  Agato001

  Dobra komedia musi być śmieszna - ale koniecznie dla wszystkich, Nie powinna nikogo obrażać, lubię też kiedy żarty są inteligentne a teksty przemyślane, bawią ale nie dlatego że są mało inteligentne a dlatego że są śmieszne. I powinna dobrze działać na poprawę nastroju i oczywiście śmieszyć do łez

  Jolka

  dobra komedia powinna bawić ,ale też uczyć , poprzez różne intrygi przedstawione w komedii możemy dowiedzieć się na temat postaw ludzkich ,czy sytuacji ,a wszystko to powinno bawić, odstresowywać widzów i dać dużo uśmiechu na twarzy

  AnitaMarta

  Dobra komedia sprawi, że kąciki ust powędrują w kierunku uszu nawet kiedy mamy za sobą najgorszy dzień. Spowoduje, że umysł oczyści się ze słych emocji, a na sercu będzie lżej.
  Dobra komedia tak naprawdę powinna ważyć minimum 12 kilogramów!
  - 6 kilo śmiechu wnosić na widownię
  - 3 kilo stresu zabierać z głowy
  - 2 kilo dobrej gry aktorskiej obowiązkowo
  - no i kilogram intrygi, która dodaje smaczku wszystkiemu ;)