DUŠAN MILIĆ - reżyser Urodził się w 1969 roku w Belgradzie. Tam też ukończył wydział reżyserii w Wyższej Szkole Teatralnej (1995). Pracował jako asystent reżysera, m.in. z Goranem Markoviciem przy filmie "Tito i ja".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
DUŠAN MILIĆ - reżyser
Urodził się w 1969 roku w Belgradzie. Tam też ukończył wydział reżyserii w Wyższej Szkole Teatralnej (1995). Pracował jako asystent reżysera, m.in. z Goranem Markoviciem przy filmie "Tito i ja". Napisał kilka scenariuszy dla Emira Kusturicy. Pracował także przy serialu telewizyjnym. Wyprodukował kilka niskobudżetowych filmów reklamowych i dwa teledyski dla serbskich zespołów undergroundowych. W 2003 roku nakręcił swój debiut fabularny „Jagoda w supermarkecie", który swą światową premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Gucza. Pojedynek na trąbki to jego drugi film.
Filmografia:
• 2006 Guca! / Gucha!
• 2003 Jagoda u supermarketu / Jagoda w Supermarkecie
Nagrody:
• 2004 Cinequest San Jose FF - Best First Feature za Jagoda w Supermarkecie
• 2004 Lecce Festival of European Cinema – Nominacja do Golden Olive Tree, za Jagoda w Supermarkecie
• 2007 Sofia International Film Festival – Nagroda publiczności za Gucza!

MARKO MARKOVIC – Romeo
Genialny, młody trębacz, syn legendarnego Bobana Markovica. Rola Romeo jest jego pierwszym występem w filmie. Marko gra na trabce od piątego roku życia.

ALEKSANDRA MANASIJEVIC - Juliana
Szesnastoletnia aktorka – amatorka. Rola Guczy! Jest jej pierwszym zetknięciem z filmem. Mieszka na codzień w serbskim mieście Vranje gdzie grywa role teatralne.

MLADEN NELEVIC - Satchmo
Pochodzący z Bośni popularny serbski aktor filmowy, a przede wszystkim telewizyjny. Grał m.in. w "Pismo glava", "Šest dana juna", "Lepota poroka", czy ”The Trap” Srdjana Golubovica nagrodoznym Grand Prix Festiwalu Filmowego w Sofii. Najpopularniejsze role serialowe to "Vuk Karadžić", "Portret Ilije Pevca", "Brisan prostor" i "Složna braća".

NENAD OKANOVIC - Beans
Intersujący, serbski aktor młodego pokolenia. W 2003 ukończył Academy of Art „Braca Karic“. U Milica grał już w "Jagodzie w Supermarkecie. Prezentował się też w serialach serbskiej TV: "Porodično blago", "Lisice" i "Kazneni prostor".

SLAVOLJUB PESIC - Sandokhan
Debiutancka rola filmowa.

OLGA ODANOVIC - Paraskeva
Popularna serbska aktorka teatralna i filmowa pochodząca ze Słowenii. Otrzymała wiele nagród, m.in. “Gita Predić Nušić” za rolę Heleny w «Śnie nocy letniej» a in the który przyniósł jej też nagrodę dla Najlepszej Mlodej Aktorki na Festivalu Komedii w Jagodina. Otrzymała też nagrodę za najl. rolę żeńską na Rijeka FF za postać Gruby w filmie “Skup”.

PETAR POPOVIC - operator
Jeden z najlepszych operatorów serbskich, ceniony w świecie za współpracę z Emirem Kusturicą. Zrealizował zdjecia do takich wielkich filmó jak Underground, Black Cat White Cat i Hungry Heart nagrodoznego w 2004 roku w Cannes i oraz uhonrowany Cezarem


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!