TAIKA WAITITI – REŻYSER, SCENARZYSTA Przez wiele lat pracował w przemyśle filmowym. Początkowo jako aktor, następnie scenarzysta i reżyser. Jako performer i komik Taika brał udział w najbardziej nowatorskich ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
TAIKA WAITITI – REŻYSER, SCENARZYSTA


Przez wiele lat pracował w przemyśle filmowym. Początkowo jako aktor, następnie scenarzysta i reżyser. Jako performer i komik Taika brał udział w najbardziej nowatorskich nowozelandzkich produkcjach, które cieszyły się wielką popularnością. W 2004 roku wyprodukował swój autorski projekt Taika’s Incredible Show. Jest reżyserem uznanych na świecie filmów krótkometrażowych – wyróżnionego nominacją do Oscara Two Cars, One Night oraz Tama Tu.
LOREN HORSLEY – AKTORKA [LILY]


Grała w teatrze, radiu, telewizji, filmie. Pojawiła się w głównej roli w filmie Kombi Nation oraz w serialach The Insiders Guide to Happiness, The Strip oraz Atlantis High. Zagrała również gościnnie w Xena Warrior Princess i Young Hercules. Do jej kreacji aktorskich w teatrze należą między innymi role w przedstawieniach Under Milkwood, Top Girls oraz When Sun and Moon Collide. Loren jest członkiem Wellington Artists Charitable Trust (WACT) oraz grupy filmowej The Chapel Collective.

JEMAINE CLEMENT – AKTOR [JARROD]

Znany w Stanach Zjednoczonych przede wszystkim dzięki serii filmów reklamowych Outback Steakhouse pokazywanych po raz pierwszy na Super Bowl XL przed kilkumilionową publicznością. Jako członek satyrycznego muzycznego tandemu Flight of the Conchords pojawił się w programie HBO One Night Stand. Występ zaowocował kontraktem z telewizją HBO. Pojawiła się również płyta Flight of the Conchords Folk The World Tour. Clement zaczął pojawiać się w popularnych programach telewizyjnych Late Night With Conan O’Brien oraz The Late Late Show. Za swoją działalność komediową został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komediowym w Melbourne i wyróżniony nominacją Perrier Awards na Edinburgh Fringe Festival Bass Best Alternative Act at HBO Comedy i Arts Festival, Aspen.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!