Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Blisko 1600 zł wyda w tym roku średnio polska rodzina na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia

Redakcja
Wydatki świąteczne mogą nieźle wyczyścić kieszeń. Kilkaset złotych wystarczy na podstawowe  rzeczy
Wydatki świąteczne mogą nieźle wyczyścić kieszeń. Kilkaset złotych wystarczy na podstawowe rzeczy Tomasz Hołod

Co na święta?
Wielkimi krokami nadchodzi czas świątecznych zakupów. Na co najczęściej wydawane są pieniądze w okresie przedświątecznym? Z jednej strony trzeba zapewnić świąteczną atmosferę, a nic tak na nią nie wpływa jak choinka i odpowiednia liczba świątecznych ozdób. Do tego dochodzą prezenty, którymi Polacy lubią obdarowywać bliskich. Na końcu zaś jest długa lista produktów niezbędnych do przygotowania świątecznych potraw.

Jak wynika z badań, statystyczna polska rodzina wyda w tym roku na święta tyle samo co w roku poprzednim, czyli około 1575 zł. Taka kwota potrafi nadszarpnąć każdy budżet domowy. Boże Narodzenie jest jednak tylko raz w roku i dla wielu osób stworzenie odpowiedniego klimatu jest warte każdej ceny. Właśnie dlatego w okresie świątecznym decydują się one na zaciągnięcie kredytu.

Gdy zabraknie gotówki
W poprzednich latach bardzo popularne były świąteczne kredyty. W tym roku wydaje się, że banki straciły chęć do pożyczania gotówki. Część z nich znacząco ograniczyła możliwość otrzymania kredytu.
Zmusza to klientów do odwiedzania w poszukiwaniu kredytu wielu oddziałów bankowych.
Zamiast tego można skorzystać z wyspecjalizowanej firmy doradztwa finansowego , gdzie w jednym miejscu można jednocześnie sprawdzić dostępność ofert wielu banków.

A co, gdy już spłacam kredyty?
Jest sposób przydatny dla osób, które już korzystają z kredytów. To kredyt konsolidacyjny. Takim kredytem można spłacić wszystkie lub część swoich wcześniejszych zobowiązań, a dzięki wydłużeniu okresu spłaty możliwe jest zarówno zmniejszenie sumy spłacanych rat jak i otrzymanie dodatkowej gotówki. Zanim zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny. Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z pomocy specjalisty w firmie doradztwa finansowego. Doświadczony doradca pomoże przeanalizować zobowiązania kredytowe i wybrać te, które warto skonsolidować.

Czy konsolidować kredyty?
Na pewno nie warto konsolidować kredytów hipotecznych. Z pozostałymi kredytami jest różnie. Jeżeli zależy nam, żeby przy okazji konsolidacji uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki warto skonsolidować kredyt o najwyższej racie, zaciągnięty na krótki okres. Rata nie będzie wtedy wliczana do zdolności kredytowej, co pozwoli na uzyskanie wyższej kwoty kredytu.

Podyskutuj na forum
Czy zdecydujesz się na wzięcie kredytu świątecznego?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto