Nowy aquapark w Warszawie? Są na to duże szanse. Burmistrz Białołęki Jacek Kaznowski znalazł inwestora, który jest gotów przeznaczyć 1 mld złotych na budowę nowego kompleksu sportowo-rekreracyjnego w Porcie Żerańskim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak się okazuje, inwestor nie rzuca słów na wiatr. Pojawił się w już w miejscu, gdzie miałby powstać aquapark i określił, co można w tym miejscu wybudować. Plany dotyczą kilkunastu basenów, zjeżdżalni i innych wodnych atrakcji.

Obiekt ma być również przystosowany dla sportowców. Pojawiłyby się więc dwa baseny olimpijskie i tor dla kajaków, a także wszystko, co potrzebne, by przyjąć kibiców i przedstawicieli mediów: trybuny, hotele oraz centrum konferencyjne.

Inwestor, który na swoim koncie ma już wielki aquapark w Budapeszcie, będący jednym z największych w Europie, jest gotów podjąć się zadania już w przyszłym roku. Na przeszkodzie staje jednak miasto. Analizy urzędników mogą potrwać kilkanaście miesięcy. Mają dotyczyć tego, czy obiekt jest potrzebny miastu i dzielnicy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!