Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Browary Warszawskie na Woli. Gastronomiczna perełka w dawnej warzelni piwa. Budowa potrwa do 2020 roku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Browary Warszawskie. Gastronomiczna perełka w dawnej warzelni piwa. Obok biura i mieszkania [ZDJĘCIA, WIDEO]
Browary Warszawskie. Gastronomiczna perełka w dawnej warzelni piwa. Obok biura i mieszkania [ZDJĘCIA, WIDEO] Paweł Wiśniewski
Browary Warszawskie. Budowa na Woli trwa w najlepsze. Echo Investment tworzy tam nowy kwartał miasta. Na ogromnej działce (4 hektary) powstają biura, mieszkania i centrum gastronomiczne. Do Browarów powróci też piwo. Nowe życie zyskają również zabytkowe piwnice. Na razie widać to na wizualizacjach, ale już w 2020 roku będziemy mogli wybrać się tu na spacer. Dalsza część artykułu poniżej.

Browary Warszawskie: budowa trwa

Pierwszą łopatę wbito tu w ziemię prawie dwa lata temu. Na terenie dawnego zakładu produkującego piwa był wtedy gruz i pozostałość warzelni.

- Przez wiele lat nikt nie wierzył w ten teren - mówi nam Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie.

Echo Investment kupiła grunty za ok. 175 mln zł. Firma obiecała zainwestować tu miliard złotych. Prace zaczęły się od uporządkowania terenu.

Dziś na terenie budowy trwają zaawansowane prace. Od strony Grzybowskiej stanął 12-kondygnacyjny biurowiec. Drugi, tuż obok, jest już w budowie. W sumie na terenie Browarów Warszawskich znajdą się cztery biurowce, które zaoferują 50 tys. m kw. powierzchni. Biura w „ludzkiej skali”, w bardziej kameralnych warunkach niż pobliskie biurowce. Nie to ma być jednak sercem Browarów.

mat. pras.

Browary Warszawskie: Piwnice Czasu

Po dawnej wytwórni piwa przy Grzybowskiej nie zostało zbyt wiele. „Odziedziczono”:

  • sypiący się budynek warzelni
  • willę Schile
  • piwnice

To właśnie te miejsca staną się wizytówką Browarów Warszawskich. Willa została już wyremontowana. Dziś jest tam biuro sprzedaży. W samym centrum działki stoi także budynek warzelni. W lipcu 2020 roku znów poleje się tam piwo. Echo chce tam otworzyć własny browar.

- Zamierzamy warzyć piwo w starej warzelni. W środku będą też restauracje – tłumaczy nam Gerwat.

Remont zaplanowano na przyszły rok. Wypięknieje zabytkowa elewacja, a w środku otwarta ma zostać również część muzealna. Wykonawcy inspirują się londyńskim King Cross.

Najciekawszym miejscem będą Piwnice Czasu. W zabytkowych leżakowniach znajdą się restauracje i bary. W kubikach piwnic będziemy mogli zamówić jedzenie i napoje (z pewnością także piwo), a pomiędzy nimi, w otoczeniu historycznych ceglanych ścian, biesiadować razem z rodziną czy znajomymi. Autorski koncept powstanie przy wsparciu lokalnego operatora, który wspólnie z Echo będzie zarządzał tym miejscem. - Liczymy, że to miejsce będzie pełne ludzi i unikatowej oferty gastronomicznej – zapowiada Michał Gerwat.

wizualizacja / mat. pras.

Nad piwnicami jest już gruby strop. Na nim, czyli na powierzchni, stworzony zostanie ogród. Będzie to centralne miejsce Browarów, tuż obok budynku warzelni. Znajdą się tam ławki, ciągi spacerowe oraz miejsca do odpoczynku. Zielonych przestrzeni przy Grzybowskiej będzie sporo. Zostaną otwarte dla mieszkańców.

Wewnątrz całego ogromnego terenu – o powierzchni 4 hektarów – znajdą się też dwie nowe ulice. Przedłużona zostanie Krochmalna, a obok będzie również nowa droga - Haberbusch i Schiele – od nazwy dawnych właścicieli browarów (będzie biec od Grzybowskiej do Krochmalnej).

Browary Warszawskie: kiedy otwarcie?

W grudniu otwarty zostanie pierwszy budynek mieszkalny. Kolejne dwa będą gotowe w przyszłym roku. Tysiąc lokali – mimo wysokiej ceny – sprzedało się jak ciepłe bułeczki. Podobnie schodzi przestrzeń biurowa. Budynek J – od strony Krochmalnej - (otwarcie za pół roku) jest w całości wynajęty. Na kolejne, które będą gotowe w 2020 roku, podpisano już listy intencyjne.

Co ciekawe, w najwyższym budynku kompleksu (18 kondygnacji), znajdą się mieszkania na wynajem. Resi for rent będzie zarządzał 451 mieszkaniami. W parterach wieżowca znajdą się punkty usługowo-handlowe. Piwnice Czasu oraz warzelnia będą gotowe latem 2020 roku. Wtedy zakończy się budowa całej inwestycji, która oferuje łącznie aż 100 tys m kw. powierzchni. To tyle co Warsaw Spire. Różnica jest taka, że najwyższy budynek Browarów Warszawskich będzie miał nie 220, a 62 metry wysokości.

wizualizacja / mat. pras.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto