Brzozowski wypełnił minimum do Barcelony

Artur Brzozowski, reprezentujący do niedawna Znicz Biłgoraj, wywalczył jako pierwszy z lekkoatletów Lubelszczyzny minimum PZLA (chód sportowy na 50 km) na mistrzostwa Europy seniorów, które w dniach od 27 lipca do 1 sierpnia, rozegrane zostaną w hiszpańskiej Barcelonie.

Po raz kolejny mistrzostwa naszego kraju na 50 km przeprowadzono poza Polską. W ubiegłym roku w Austrii, a tym razem w słowackich Dudincach, przy okazji challenge'u IAAF. Jednocześnie były to eliminacje na czempionat Starego Kontynentu w Hiszpanii.

Brzozowski spisał się znakomicie, bowiem czasem 3:50.07 uplasował się na drugiej pozycji, poprawiając o ponad dwie minuty swój rekord życiowy. Przegrał tylko z kolegą z reprezentacji Polski, Rafałem Augustynem z Sokoła Mielec (3:49.54), zaś trzecie miejsce zajął Irlandczyk, Robert Heffernan (3:50.08).

Pomimo że Brzozowski był drugi, to nie otrzymał srebrnego medalu MP seniorów, bowiem jest on w trakcie zmiany barw klubowych ze Znicza do Sparty Biłgoraj) i nie mógł być klasyfikowany w mistrzostwach kraju.

Zawodnik z Biłgoraja uzyskał trzeci w tym roku wynik na świecie, a lepszymi legitymują się tylko Chińczyk Lei Li ( 3:47.53) oraz wspomniany Augustyn.

Kolejnym ważnym startem dla podopiecznego trenera Stanisława Bąka będzie występ w Pucharze Świata w Meksyku, który odbędzie się w dniach 15-16 maja w miejscowości Chihuahua.