Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet partycypacyjny 2018. Najciekawsze i najbardziej absurdalne projekty [PRZEGLĄD]

Redakcja
Projekt instalacji specjalnego sytemu zgłoszony został do budżetu partycypacyjnego. W sumie za 120 tys. złotych na powstać tzw. mebel miejski, na którym miałaby zostać posadzona specjalna odmiana mchu pochłaniająca spaliny.

"Jedna instalacja z mchu neutralizuje tyle samo smogu, co 275 drzew. Cała konstrukcja wyposażona jest w czujniki kontrolujące rozrost kolonii mchu, system nawadniania i panele słoneczne" - opisuje pani Sylwia, która jest pomysłodawczynią projektu. Wyjątkowa instalacja miałaby stanąć na Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic: Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej. 

Niemiecka firma Green City Solutions (producent eko-mchu) tworzy konstrukcje, które wykorzystywane są już w 11 miastach na terenie pięciu państw. Podobne rozwiązanie mogłoby trafić do Warszawy. 

Czytaj więcej: Mech zniszczy warszawski smog? Innowacyjny system walki z zanieczyszczeniami
Projekt instalacji specjalnego sytemu zgłoszony został do budżetu partycypacyjnego. W sumie za 120 tys. złotych na powstać tzw. mebel miejski, na którym miałaby zostać posadzona specjalna odmiana mchu pochłaniająca spaliny. "Jedna instalacja z mchu neutralizuje tyle samo smogu, co 275 drzew. Cała konstrukcja wyposażona jest w czujniki kontrolujące rozrost kolonii mchu, system nawadniania i panele słoneczne" - opisuje pani Sylwia, która jest pomysłodawczynią projektu. Wyjątkowa instalacja miałaby stanąć na Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic: Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej. Niemiecka firma Green City Solutions (producent eko-mchu) tworzy konstrukcje, które wykorzystywane są już w 11 miastach na terenie pięciu państw. Podobne rozwiązanie mogłoby trafić do Warszawy. Czytaj więcej: Mech zniszczy warszawski smog? Innowacyjny system walki z zanieczyszczeniami greencitysolutions.de (mat. pras.)
Budżet partycypacyjny 2018. Do 23 stycznia trwa zgłaszanie projektów obywatelskich do budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. W związku z tym, że jest to pierwszy etap, w którym każdy może zgłosić swoją propozycję, zdarza się sporo projektów, które można otwarcie nazwać żartem. Są jednak i takie, które zgłaszane są z pełną świadomością i brzmią intrygująco. Zebraliśmy dla was najciekawsze oraz najbardziej absurdalne projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na 2018 r. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto