Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet partycypacyjny Warszawa, 2019. Rekordowa kwota do rozdysponowania i zmiany w regulaminie

Kacper Komaiszko
Kacper Komaiszko
Zmiany w budżecie partycypacyjnym. Budżet partycypacyjny czeka wielka rewolucja. Znane dotąd przepisy w głosowaniu lub zgłaszaniu projektów do budżetu partycypacyjnego ulegną metamorfozie. Mowa między innymi o kilku etapach weryfikacji projektu czy nowym podziale lokalizacyjnym. Szczegóły w artykule poniżej.
Zmiany w budżecie partycypacyjnym. Budżet partycypacyjny czeka wielka rewolucja. Znane dotąd przepisy w głosowaniu lub zgłaszaniu projektów do budżetu partycypacyjnego ulegną metamorfozie. Mowa między innymi o kilku etapach weryfikacji projektu czy nowym podziale lokalizacyjnym. Szczegóły w artykule poniżej. Ewelina Wójcik / Archiwum PPG
Zmiany w budżecie partycypacyjnym. Budżet partycypacyjny czeka wielka rewolucja. Znane dotąd przepisy w głosowaniu lub zgłaszaniu projektów do budżetu partycypacyjnego ulegną metamorfozie. Mowa między innymi o kilku etapach weryfikacji projektu czy nowym podziale lokalizacyjnym. Szczegóły w artykule poniżej.

Zmiany w budżecie partycypacyjnym 2019

Podczas tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego warszawiacy będą mieli do rozdysponowania aż 77 milionów złotych. Jest to o 12 milionów więcej niż w poprzedniej edycji, jednak o 11 milionów mniej niż zapowiadano – początkowo kwota budżetu partycypacyjnego na rok 2019 miała wynosić 88 milionów złotych

Projekt uchwały to efekt prac radnych, urzędników, a także mieszkańców, którzy w ramach dwóch tur konsultacji społecznych zgłosili ponad 500 uwag i propozycji jak ulepszyć budżet partycypacyjny. Tak duże zainteresowanie pokazuje jak ważny jest to mechanizm dla warszawiaków – mówi Ewa Kolankiewicz, dyrektorka Centrum Komunikacji Społecznej.

Zobacz też:

- Ursynów mógłby wyglądać jak Hollywood i ze swoją ofertą kulturalną stać się prawdziwą stolicą Warszawy - przekonują autorzy projektu. - Ustawmy na zboczu Kopy Cwila neon z napisem „Ursynów”, jednocześnie ratując pamięć o neonach z czasów budowy naszej dzielnicy. Obiekt mógłby być repliką neonu znajdującego się obecnie na Megasamie. Powinien być biały, mieć wysokość przynajmniej 2-3 m i być widoczny z perspektywy samochodów przejeżdżających co dzień Doliną Służewiecką. Świeciłby niedaleko miejsca, gdzie odbywają się latem ursynowskie, plenerowe pokazy filmowe.

Szacowany koszt projektu: 100 500,00 zł

Budżet partycypacyjny 2018: najdziwniejsze projekty. Ursynó...

Każda z dzielnic przeznaczy na ten cel po 1% ze swojego budżetu. Zmianie ulegnie minimalna liczba głosów na dany projekt, aby ten mógł znaleźć się w liście poparcia. Do każdego zgłoszonego pomysłu należy dołączyć listę poparcia zawierającą podpisy 24 mieszkańców.

Podstawowe modyfikacje budżetu partycypacyjnego w 2019 roku:

  • rekordowa kwota projektu
  • to samo kryterium ogólnodostępności
  • możliwość zgłaszania projektów ogólnomiejskich
  • liczba głosów na mieszkańca: 15 na poziomie dzielnicowym i 10 na poziomie ogólnomiejskim
  • liczba wymaganych podpisów do poparcia projektu: 20 na poziomie dzielnicowym i 40 na poziomie ogólnomiejskim
  • liczba decydująca o wyłonieniu projektu: 50 na poziomie dzielnicowym i 100 na poziomie ogólnomiejskim

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto