Buena Vista Social Club już w niedzielę. (KONKURS ZAKOŃCZONY)

Orquesta Buena Vista Social Club to kwintesencja kubańskiej muzyki, którą mogą nam zagwarantować tylko oryginalni członkowie Buena Vista Social Club. Grupa już w niedzielę, 24 lipca, wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej. Warszawa.naszemiasto.pl ma dla Was zaproszenia na ten koncert. ZOBACZ LISTĘ ZWYCIĘZCÓW!

Co trzeba zrobić żeby je dostać? Wystarczy w komentarzu poniżej udzielić oryginalnej odpowiedzi na pytanie:

Dlaczego właśnie do Ciebie powinno trafić podwójne zaproszenie na Buena Vista Social Club?

(KONKURS ZAKOŃCZONY, LISTA ZWYCIĘZCÓW PONIŻEJ)

Mamy dla Was cztery podwójne zaproszenia.

W komentarzu prosimy wpisywać również swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Wygrywają cztery, zdaniem redakcji, najlepsze, najbardziej oryginalne komentarze. Konkurs trwa do 21 lipca, do godziny 18. Listę zwycięzców ogłosimy tego samego dnia, tuż po godzinie 18. Odbiór zaproszeń w piątek, 22 lipca, w redakcji.

Z przyjemnością ogłaszamy, że podwójne zaproszenia na występ kubańskich muzyków otrzymują:

Marek Czumaj
Robert Dzięcioł
Aga Józefowicz
Agata Krulikowska

Gratulujemy!

Zapoznaj się z regulaminem konkursów.

Czytaj więcej o Orquesta Buena Vista Social Club feat. Omara Portuondo

Zobacz inne nasze konkursy

Redakcja

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.02.2012, 15:12

kubacki.p@wp.pl JESTEŚ SPAMEREM !!!!!! nie reklamuj tak nachalnie biletów wysłałem ci mejla 2 min temu

21.07.2011, 17:31

Ponieważ miałem problem z internetem, pozwolę sobie ewentualnie raz jeszcze dodać swój komentarz. Pozdrawiam

"Kiedy za pierwszym razem usłyszysz głos Omary Portuondo, będziesz go kochał już stale" - usłyszałem to kilka dobrych lat temu od mojej nauczycielki, prowadzącej umuzykalnienie.
Wiem, że pierwszy raz jest najważniejszy! Ja przeżyłem swój "pierwszy raz", była to twórczość Omary Portuond, ...jej głos, skromność, cudowna muzyka... rzeczywiście pokochałem i wzruszałem się naprawdę niebywale.
Teraz już minęło ponad 18 lat, wiele już za mną, a Omara Portuondo jest u mnie w sercu i w głowie tyle lat.
Teraz chciałbym rozkochać w niej żonę. Nigdy jeszcze nie widziała, nie słyszała na żywo śpiewu Omary i Orquesta Buena Vista Social Club. Wiem, że pierwszy raz jest najważniejszy, więc chciałbym podarować Jej ten skromny ale jak ważny bilecik na występ Orquesta Buena Vista Social Club feat. Omara Portuondo w Sali Kongresowej - to absolutna opowieść pełna pasji, radości życia i porywającej muzyki - muzyki tak łagodnej, delikatnej i przejmująco pięknej... przepraszam ale się wzruszyłem...
Miałem już parę podejść, by zabrać małżonkę na występ Orquesta Buena Vista Social Club, ale nie udało się. Rodziły się dzieci, obowiązki, zdrowie. Teraz mam okazję i to w przepiękne jej urodziny!
Jeśli się uda... "zwyciężyć", mam nadzieję!

Paweł Kubacki
kubacki.p@wp.pl

21.07.2011, 16:36

Bo dostarczy mi to mega podniety!
Rok calusieńki na żadnym koncercie nie byłam, bo biologii i chemii całkiem się poświęciłam.
A teraz zamiast powtarzać reakcje w roztworze, marzę o atrakcjach i wołam: ześlij mi farta, Boże!
I jeszcze chcę te bilety, by mój partner podskoczył z radości i objął mnie tak mocno, by zatrzeszczały kości.
Najukochańsza to osoba, jaką przyszło mi spotkać, udało nam się razem aż do dzisiaj dotrwać.
Ale teraz ściska mi się serce i czuję się, jak w życiowej poniewierce.
Bowiem „ta osoba szanowna” i moje lustrzane (jak mniemam) odbicie wyjeżdża w sierpniu za granicę.
I nie wiem, czy wróci do Polski, czy też w Hiszpanii zostanie.
Ale teraz chcę Go pożegnać mile i niespodzianie.
Dlatego chciałabym z nim ostatni raz wbić się w podróż w głąb Kuby i przeżyć niesamowite chwile!
A potem to już mogę płakać powrotną drogą!
Tylko czy uda mi się zdobyć te bilety...?

Grażyna Więch
wiech.grazyna@wp.pl

21.07.2011, 16:14

Więc czemu?

Otóż o tym, że wygram ten konkurs, ktoś mi powiedział...

... A była to stareńka, kiczowata wróżka z pochodzącej jeszcze z zamierzchłej epoki PRL-u warszawskiego baru mlecznego „Rusałka”!
(polecam serdecznie w ramach zwiedzania atrakcji turystycznych Warszawy, na własne oczy możecie zobaczyć jeszcze te nieśmiertelne ceraty w czerwoną kratkę!)
Wróżka szczyci się mianem najwiarygodniejszej wyroczni, doradzającej politykom i vip-om... tak przynajmniej mówiła, schwytała mnie na progu "Rusałki" i wizję rozpostarła. Mówiła o wielkiej wygranej, o nadchodzącym lipcowym jakimś występie artystów z Ameryki Środkowej i masie ciekawych poznanych ludzi..., a na moje pytanie czy chodzi właśnie o Omarę Portuondo kubańską śpiewaczkę, przytaknęła poważnie "tak, tak, właśnie widzę wyraźnie, że chodzi o nią".  Po czym zawinęła "należnego" pieniążka i szybko zniknęła.  
Myślicie Państwo, że mnie oszukała?

Marek Czumaj
marekczumaj.waw@wp.pl

21.07.2011, 15:29

"Jak to zwykle bywa w czwartkowy poranek stoję na przystanku w centrum Warszawy tuż obok Dworca Centralnego. Autobus się spóźnia, a ja próbuje znaleźć sposób, aby czas szybciej płynął. Patrzę, a tu słup z ogłoszeniami. Mój wzrok błyskawicznie przyciąga plakat zapraszający na występ grupy Orquesta Buena Vista Social Club, na czele z genialną Omarą Portuondo.

Pomyślałem - to musi być niesamowite przeżycie, podróż w głąb Kuby, opowieść pełna pasji, radości życia i porywającej  muzyki... brzmi zachęcająco... Chętnie wybrałbym się w tą podróż, ubrał szykownie i z partnerką pod pachą podążył do Sali Kongresowej w której nigdy jeszcze nie było mi dane się znaleźć. Nagle nadjechał autobus. Z rozmarzenia wyrwała mnie szara rzeczywistość i myśl, że jeszcze dwa dni do weekendu... Prawie zapomniałem o niedzielnym występie kubańskich muzyków i tancerzy..., a tu...
Jestem w pracy, zaglądam na Państwa portal i zobaczyłam konkurs. I znów rozmarzyłem się bez reszty... A może jednak pójdę na ten piorunujący, wypełniony kubańskim żarem i gorącymi rytmami występ... kto wie..."

Robert Dzięcioł
bizony@wp.pl

21.07.2011, 15:20

"Jak to zwykle bywa w czwartkowy poranek stoję na przystanku w centrum Warszawy tuż obok Dworca Centralnego. Autobus się spóźnia, a ja próbuje znaleźć sposób, aby czas szybciej płynął. Patrzę, a tu słup z ogłoszeniami. Mój wzrok błyskawicznie przyciąga plakat zapraszający na występ grupy Orquesta Buena Vista Social Club, na czele z genialną Omarą Portuondo.

Pomyślałem - to musi być niesamowite przeżycie, podróż w głąb Kuby, opowieść pełna pasji, radości życia i porywającej  muzyki... brzmi zachęcająco... Chętnie wybrałbym się w tą podróż, ubrał szykownie i z partnerką pod pachą podążył do Sali Kongresowej w której nigdy jeszcze nie było mi dane się znaleźć. Nagle nadjechał autobus. Z rozmarzenia wyrwała mnie szara rzeczywistość i myśl, że jeszcze dwa dni do weekendu... Prawie zapomniałem o niedzielnym występie kubańskich muzyków i tancerzy..., a tu...
Jestem w pracy, zaglądam na Państwa portal i zobaczyłam konkurs. I znów rozmarzyłem się bez reszty... A może jednak pójdę na ten piorunujący, wypełniony kubańskim żarem i gorącymi rytmami występ... kto wie..."

Robert Dzięcioł
bizony@wp.pl

21.07.2011, 13:52

Ponieważ bardzo chcę tam być...
...i jeszcze nigdy nic nie wygrałam.

PS Czy szczerość jest wystarczająco oryginalna?

Ola Bartkiewicz
g_o_l_d_e_n@op.pl

21.07.2011, 12:24

Jeszcze tylko zagubiony adres mailowy :)
sweet.kiwi199@gmail.com

Pozdrawiam
Rafał

21.07.2011, 11:54

Droga Redakcjo,

Za niespełna półtora miesiąca pobieramy się, a naszym wielkim marzeniem jest pojechać na Kubę w podróż poślubną.
Jednym z głównych powodów, która ukierunkowały Nas na Kubę jest tamtejsza muzyka, którą poznaliśmy m. in. dzięki takim filmom, jak 'Buena Vista Social Club', 'Dirty Dancing 2' czy 'Havana Blues'. Ta muzyka Nas po prostu urzekła.

Koncerty BVSC sprawiłby Nam ogromną przyjemność, bo pozwoliłbym Nam oderwać się od gorączki przygotowań weselnych i przenieść w tę słodką przyszłość.

Serdecznie pozdrawiamy,
Ola i Maciek

mzychewicz@gmail.com

21.07.2011, 11:06

W mojej opinii BVSC to kwintesencja muzyki latynoamerykańskiej. Urzekające i melodyjne brzmienie, po zamknięciu oczu przenosi mnie do błogiej krainy szczęśliwości :)
Chciałbym mieć okazję odbierania twórczości BVSC wszystkimi zmysłami, dać się ponieść muzyce i uwolnić wspaniałe emocje :)
Droga Redakcjo, bardzo na was liczę :)

Pozdrawiam
Rafał

21.07.2011, 10:11

......nastał mrok, idąc ulicami miasta mijamy młode kobiety rolujące, na wilgotnych od upału udach, liście tytoniu, ludzi tańczących w rytm zmysłowej kubańskiej muzyki. Niesamowity upał, powietrze gęste i ciężkie, że prawie nie można złapać tchu. Ale nikomu to nie przeszkadza. W końcu to Havana! Wchodzimy do środka, nad głowami zgromadzonych kręcą się wiatraki wprawiając powietrze w leniwy ruch. Otula nas unoszący się wkoło zapach palonych cygar. Barman stojący za barem serwuje rum. I nagle nad sceną zapalają się światła i pojawiają się oni.....
Właśnie w takiej scenerii chciałabym przeżyć ten niedzielny koncert. Koncert, który przeniesie mnie do tego cudownego miejsca i stanie się namiastką smaku Kuby :) Czy będzie to możliwe?

Pzdr
Aga
aga.jozefowicz@gmail.com

20.07.2011, 21:14

Dlaczego? Żeby móc na chwile zatrzymać się w tym zwariowanym życiu, przestać biec, odetchnąć, złapać luz, pomyśleć, zapomnieć, usłyszeć i... uśmiechnąć się

k.mankut@interia.pl

20.07.2011, 21:14

Jeśli muzyka działa jak czerwone wino, to Buena Vista Social Club jest jak milion butelek Brunello Montalcino - a ja marzę, aby być gościem w tej winnicy która będzie gospodarzem sobotniego wieczoru ;)
Monika Danowska danowska.monika@gmail.com

20.07.2011, 16:39

Dlaczego właśnie do Mnie powinno trafić zaproszenie?
Ponieważ nie widzę przeszkód...
;)

marcin jary
marcinjary@interia.pl

20.07.2011, 13:59

bo są cudowni a ich muzyka pełna miłości do życia może uzdrawiać nasze dusze i serca:)
Monika Zaniewska
monika.zaniewska@wp.pl

20.07.2011, 13:52

z ogromną radością zobowiążę się do napisania recenzji z koncertu, posłucham, porozglądam się i oddam subiektywny zestaw wrażeń !
Katarzyna Płaza
marengo4@wp.pl

20.07.2011, 10:04

Mina mojego chłopaka - BEZCENNA! Oczywiście, mieliśmy się wybrać na ten koncert... Miał kupić bilety, ale zabierał się do tego jak pies do jeża i biletów oczywiście zabrakło, a szkoda, bo BVSC towarzyszy nam w każdym ważnym momencie naszego związku :D Ja oczywiście mam pole do żartów w stylu: "dać coś do zrobienia facetowi..." :D Teraz biedak stara się za wszelką cenę pozyskać bilety (no bo przecież dla mnie wszystko ;), więc gdybym to JA wygrała zaproszenie, odpowiedź na pytanie: "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?" byłaby jednoznaczna :D

Agata Krulikowska
agatakrulikowska@o2.pl

20.07.2011, 09:41

Nie będę ściemniał, wymyślał, brał na litość czy też pozorował coś niezwykłego. Sprawa prosta - biedny student nie ma kasy, a chciałby zaimponować pewnej dziewczynie, poprzez zabranie ją na fajny koncert muzyki, którą lubimy oboje (BVSC), ale niestety nie tanie bilety (od 100zł) oraz ewidentny brak dobrej pracy dla studenta w tym kraju (prócz bycia przysłowiowym "murzynem" na słuchawkach lub magazynie, bądź przy innym "taśmociągu" ), uniemożliwiają mi spełnienie tego marzenia. W myśl zasady "albo koncert albo chleb" zgłaszam się do szanownej redakcji z prośbą o udostępnienie wejścia dla 2 osób na ten koncert. Byłoby to coś niesamowitego i chyba pierwsza miła rzecz w tym roku dla mnie i mej towarzyszki.

Pozdrawiam

Tomasz Sierzpowski

sierzpa@gmail.com