Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bulwary wiślane w Warszawie. Dojazd, parkingi, atrakcje, rozbudowa. Co robić na bulwarach?

red
Bulwary wiślane w Warszawie. Atrakcje, parkingi, rozbudowa. Co robić na bulwarach?
Bulwary wiślane w Warszawie. Atrakcje, parkingi, rozbudowa. Co robić na bulwarach? Fot. Archiwum / Szymon Starnawski
Od czasu remontu, bulwary wiślane stały się jedną z głównych atrakcji Warszawy. Długa promenada spacerowa przyciąga spacerowiczów, imprezowiczów i turystów. Poniżej znajdziecie informacje odnośnie miejsc, w których możecie wypoczywać, sposobach dojazdu na bulwary oraz planach dalszej rozbudowy.

Bulwary wiślane, a szczególnie wyremontowany odcinek od ul. Boleść do mostu Świętokrzyskiego, cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. Nowoczesna promenada z trasami spacerowymi, plażą, knajpami, ścieżkami rowerowym oraz leżakami jest reprezentacyjną częścią miasta.

Wzdłuż promenady "poukrywane" są także atrakcje, jak zacieniacze (na których poleżymy i schowamy się przed słońcem), trampoliny(także dla dorosłych) oraz _wypoczynkowe kosze_znany m.in. z plaży w Sopocie. Na bulwarach wiślanych znalazła się także strefa edukacyjna - z rzeczną roślinnością, na wysokości Centrum Nauki Kopernik oraz amfiteatr.

Jak dojechać?

Najlepszym sposobem, żeby dojechać na bulwary wiślane jest komunikacja miejsca. Korzystając z II linii metra wystarczy wysiąść na stacji C13 Centrum Nauki Kopernik. W pobliżu, przy moście Świętokrzyskim, jeżdżą również autobusy: 100, 102, 127, 162 oraz nocne N14 i N64. Jeśli chcecie dotrzeć na bulwary w okolicach The Tides (bliżej popularnych "imprezowni") wystarczy wysiąść na przystanku most Poniatowskiego.

Znajdziecie tam autobusy: 111, 117, 158 oraz nocne N22, N24, N72, a także tramwaje 7, 9, 22, 24, 25. Weekendami wzdłuż całych bulwarów jeździ linia "imprezowa". Linia 385 kursuje latem w piątki i soboty od godz. 18 do godz. 2 (w nocy) oraz w niedziele w godz. 18-23. Poniżej pełna trasa: PL. WILSONA – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – al. Lecha Kaczyńskiego – Waryńskiego – PL. KONSTYTUCJI.

Gdzie zaparkować?

W pobliżu bulwarów wiślanych nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych. Samochody można zostać przy Towarze (konieczny jest wtedy około 10-minutowy spacer). Pojedyńcze miejsca możemy znaleźć w okolicy Centrum Nauki Kopernik czy Biblioteki Uniwersyteckiej. W tygodniu konieczne jest uiszczenie opłaty w parkometrze, w weekendy i świeta parkowanie jest tam bezpłatne. Od strony północnej parking znajdziemy przy Multimedialnym Parku Fontann, na Podzamczu.


Restauracje i bary na bulwarach Wiślanych

Nad Wisłą powstało wiele miejsc, w których możemy wybrać się na jedzenie czy drinka. Knajpy otwierają się zazwyczaj na przełomie maja i czerwca. Sezon trwa do jesieni. Weekendami znajdziemy tu także sporo dodatkowych aktywności: koncerty, warsztaty, spotkania oraz aktywności sportowe. Poniżej prezentujemy listę wszystkich miejsc.

  1. Cud nad Wisłą
  2. Hocki Klocki
  3. Przylądek Miami Wars
  4. Grunt i Woda
  5. BarKa
  6. Barka Wynurzenie
  7. Rejs
  8. Sen Nocy Letniej
  9. River Cafe
  10. Babie Lato
  11. Plac Zabaw

Dodatkową atrakcją nad Wisłą są sporty wodne. "Wodniacy" wspierani także przez miasto, organizują sporo aktywności. Warszawskie Linie Turystyczne umożliwiają darmową przeprawę na drugą stronę Wisły.

  • Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)
  • Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka (21 osób + 21 rowerów)
  • Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

Poza tym możemy skorzystać z kajaków, SUP-ów (deski z wiosłem) - wypożyczalnie przy Pomoście 511. Warszawscy marynarze, którzy stacjonują w okolicach Płyty Desantu, oferują też przeprawy wodnymi taksówkami, łodziami i motorówkami. Ta ostatnia rozrywka, realizowana przez Miami Wars, kosztuje od 300 do 500 zł (za rejs dla kilku osób). Możemy przepłynąć szybką łodzią motorową warszawski odcinek Wisły o zachodzie słońca.

Alkohol na bulwarach

Zgodnie z decyzją Rady Miasta, picie alkoholu na bulwarach wiślanych jest legalne. Spożywać można na ulicach: Flotylli Wiślanej (od początku bulwaru), B. Grzymały Siedleckiego, gen. G. S. Pattona, J. Karskiego i Z. Religi (do końca bulwaru), na szerokości od linii brzegu rzeki do wschodniej granicy drogi rowerowej lub chodnika, w zależności, które z nich położone jest bliżej Wisły, biegnących wzdłuż ulic: Solec, Wioślarskiej, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Gdyńskie. Zgodnie z tymi przepisami możemy spacerować z butelką piwa czy wina. Warto jednak pamiętać, że należy zachować czystość i zabierać ze sobą wszystkie butelki czy puszki.

Tak będą wyglądały bulwary na odcinku od ponika Syrenki do portu Czerniakowskiego / projekt WXCA Architekci

Rozbudowa bulwarów

Trwa dalsza rozbudowa bulwarów wiślanych. Wkrótce (jesienią 2018) będziemy mogli skorzystać z odcinka znajdującego się na południe od mostu Świętokrzyskiego. Znajdziemy tam pomnik Syrenki, fontanny oraz skate park. W kolejnych latach remont zmieni bulwary aż do portu Czerniakowskiego. Na tym odcinku powstanie min. park linearny, skwer Kahla, zaplecze sportowe oraz pawilon kulturalny.

Tak wyglądało otwarcie fragmentu bulwarów wiślanych w czerwcu 2017 roku

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto