Bulwersujące ostrzeżenie na jednym z samochodów. "Słoiku przestaw to auto"

STULZaktualizowano 
Bulwersujące ostrzeżenie na jednym z samochodów. "Słoiku przestaw to auto"
Bulwersujące ostrzeżenie na jednym z samochodów. "Słoiku przestaw to auto" facebook.com My ludzie z warszawskiej Woli
Niemiłe ostrzeżenie pojawiło się na jednym z samochodów zaparkowanych na warszawskiej Woli. Mieszkanka tej dzielnicy zamieściła je w lokalnej grupie i pyta się: "Co o tym sądzicie?".

Samochód zaparkowany w Warszawie posiada rejestracje z innego miasta. To nie spodobało się jednemu z sąsiadów, który postanowił wydrukować ostrzeżenie, oznaczone charakterystycznymi dla stolicy barwami żółto-czerwonymi. "Słoiku! Twoje miejsce parkingowe jest tam, gdzie masz zarejestrowany samochód, więc przestaw to auto" - napisał.

Na facebooku rozgorzała dyskusja. Mieszkańcy zaczęli komentować, że karta jest prawidłowa i rzeczywiście, jeśli ktoś rejestruje samochód w swoim mieście, tam płaci na niego wszelkie zobowiązania, to nie powinien korzystać z udogodnień w Warszawie.

Zobacz też: Słoik warszawski. Po czym można poznać przyjezdnych?

Przyjezdni potocznie nazywani są przez mieszkańców stolicy "słoikami". Określenie powstało od przywożenia przez osoby z innych miast potraw z rodzinnych miejscowości, właśnie w słoikach. Słowo używane w tym kontekście raczej odbierane jest jako negatywne i nie podoba się osobom, które wybrały Warszawę jako miasto do życia i pracy.

Zobacz też: Typowy warszawiak, jaki jest? Oto osiem cech, po których poznasz mieszkańca stolicy


Zobaczcie też: [Jak polskie gwiazdy show-biznesu radzą sobie z jesienną chandrą? [WIDEO]

width="1280" height="720" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen="">](http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/jak-polskie-gwiazdy-show-biznesu-radza-sobie-z-jesienna,3927905,artwid,t,id,tm.html)

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2017.11.08 22:28:16

Zakominiony Śląsk płacowy nr 1 w Polsce. No i megalopolis przykryłby wawkę trzykrotnie.

PS. Zwierzę, źrebię, dziecię - to po polsku.

Źrebak, zwierzak, dzieciak - to po warszawsku. Stety...

2017.11.08 22:24:37

Wspaniali niesłoikowcy z Wawy. Cała Polska obudowywała Wawę po wojnie. Metro u Was z budżetu państwowego, nie miejskiego. Mnóstwo firm (central) u Was tylko dlatego, że jesteście stolycą...

Uszanujcie to i błagajcie tesztę Polski o wybaczenie...

Albo oddajcie Mennicę do Wólki Małej.

Drukarnię np. paszportów do Ustrzyk.

Mnóstwo "Waszych" firm żeruje na tym, robicie dla reszty owe banknoty, dowody osobiste, paszporty... Ciekawe, jakby roczłonkować te firmy po całej Polce, jak głośny był szloch za słoikami...

A może Buraki w słoikach, taki warszawski przysmak wylansować?

2017.11.08 22:17:16

Kochani

2017.05.28 00:43:20

Piszę z innego miasta, u nas też jest niewyobrażalny zalew hołoty z prowincji, która uwierzyła w demokrację. Co charakterystyczne, często używają określenia, że "mają prawo..." do tego czy tamtego. Nie da się tego ukryć, to są ludzie zupełnie innego sortu, to jest po prostu cwane chamstwo, które nie potrafi się zachować, kradnie pracę, plotkuje, kombinuje, zrobi wszystko, żeby tylko awansować społecznie. Dla mnie dyskryminacja jest jasna; albo ktoś ma kulturalne pochodzenie od pokoleń, albo jest hołotą. Uważam, że resztki inteligencji z dużych miast powinny się jednoczyć pod tym względem, wszędzie problem jest ten sam. Po samej tablicy rejestracyjnej nie widać na kogo się trafiło, czasami można się pomylić.

2017.02.05 21:08:31

a dej żyć, bedą się o podatek ciskać biednego "słoiczka" ktory przyjeżdza do swej stolicy i ma prawo tak samo jak oni o błekitnej krwi w niej pracować. Jest tylko taka mała subtelna różnica - on przyjeżdza i pracuje w dobrym wypadku za 3 tys zł i chcą aby jeszcze u nich podatek płacił, ale to że jego przełożony zarabia 30 tys. już ich tak nie bulwersuje. Otóż ja wręcz nakłaniam wszystkich kochanych rodaków- aby wypracować klasę średnią w tym kraju jedyna droga abyście wrócili do swych kochanych miast, miasteczek i wiosek to własnie jeżeli Was życie zmusiło albo polityka tego kraju do wyjazdu do innego miasta to własnie odprowadzanie podatkow skąd pochodzicie aby wzmacniać pozycje swego miejsca pochodzenia i mieć szanse na powrót do niego.

2017.02.05 20:56:00

Jestem Gorolem, ale powiem Ci, że sto razy wole zapyzialy klimat Śląska i Zagłębia niż nadętą atmosferę Warszawy. Pracuje na Ślasku a centrale mamy w stolicy gdzie są nadęci ludzie uważający, że dzięki nim mamy pracę. Tak naprawdę bez nas ani dnia by nie przetrwali. Na każdym kroku jak przyjeżdzają na wizytki widzimy bardzo prostych ludzi w nienagannie wyprasowanych markowych ubraniach właśnie ze słomą w butach. Może malo widziałem i nie mam uprzedzeń, ale nie poznałem jeszcze porządnej skromnej i mądrej osoby z tego miasta.

2016.12.03 16:59:03

Pewnie koleś sam kiedyś był sloikiem A teraz wielce warszawiak pewnie do dziś słoma z buta mu wystaje. Każdy ma prawo pracować i mieszkać gdzie chce. Ja też jestem przyjezdny i co stego. Głównie ''warszawiakom'' chodzi o to że zabieramy pracę. A to nie o to chodzi bo nam przyjezdnym chce się pracować a znam dużo ludzi z waw co by woleli poleżeć i nie urazam tu wszystkich lecz tych co najbardziej szczekają. Dodam że PIT rozliczam w waw i co mimo to nie mam prawa parkować tu czy pracować?

2016.12.01 14:29:58

twoj zakominiony slunsk lepszy nie jest

2016.12.01 12:35:19

Nie widzicie że to tylko naganianie na siebie mieszkańców jednego miasta na mieszkańców drugiego, przecież czy ktoś mieszka tu czy tam to wszyscy są jednakowi ale i zarazem jednakowo ciężcy umysłowo. jak można kogoś nie szanować bo jest Warszawiakiem czy tam Ślązakiem, weźcie się zastanówcie wszyscy.

2016.12.01 10:27:24

Jestem Ślonzokiym i od czasu do czasu jestem w Warszawie samochodem. To według takiego "du(r)mnego" Warszawiaka mam zmieniać na te okazje rejestracje na warszawskie ? Moim ukochanym miejscem na ziemi jest Ślonsk,ale gdybym był zmuszony się gdzieś wyprowadzić,zapewniam was "warszawscy patrioci" ,że nigdy nie będzie to wasza brzydka betonowa Warszawa.

2016.12.01 10:00:38

Będą mandaty wlepiać słoikom za parkowanie. Ja się cieszę będzie więcej kasy na infrastrukturę

2016.12.01 08:03:38

A moze ten ktos przyjechał po prostu załatwić jakas sprawę, odwiedzić rodzine/znajomych? To oznacza, ze musi przerejestrować samochód, zeby wjechać do miasta? Ludzie po co ten jad. Przypominam, ze wiele "słoików" jeździ na blachach W... bo maja służbowe auta, auta z wypożyczalni i wtedy jest super, bo rejestracja na W?

2016.12.01 07:34:19

Osobiście nie znam nikogo, kto miałby coś do "słoików". Żółć wylewana w internecie jest na szczęście żółcią mniejszości. Ale taka już "uroda" internetu.

2016.12.01 07:31:12

Jakoś częściej widzę, że to młodzi Warszawiacy ciągną od rodziców, niż przyjezdni. Tylko czy to w ogóle ma znaczenie? Każdy niech mieszka, gdzie chce. Co to za różnica gdzie się ktoś urodził? Ludzie wyjeżdżają za pracą. Tak jest na całym świecie. Ludzie, dajcie spokój. Psujecie sobie bezsensownie krew. I tak nikogo nie zniechęci do przyjazdu żadna kartka i szkalowanie.

2016.12.01 07:19:28

Faktycznie wielki problem. Aż dziw bierze, że można być tak nieuprzejmym. Autor notatki mógł się podpisać, bo przecież wypowiada się za siebie, a nie za wszystkich. Ale anonimowo najlepiej bić pianę i psuć humor ludziom na dzień dobry.

2016.12.01 06:05:33

W Warszawce tak na prawdę biedota mieszka. Gniezdza się w pokoju z kuchnią w kilka osób bo nie stać na coś większego albo robią pół życia na pokój z kuchnią bo drogo. Drogo brudno .... o dobrą pracę też ciężko jak wszędzie.

2016.12.01 06:00:36

Kraków też nie daleko

2016.12.01 05:59:18

Płaci tyle bo ubezpieczyciel wie że w Warszawce dużo wypadków. Zresztą kto by chciał tam mieszkać. Każdy kto ma kasę wyjeżdża poza bo nie jest przyjemnością mieszkać w tłoku gdzie przy miejskim małym stawiku ludzie cisną się latem jak sardynki w puszce a aby pojechać do pobliskiego lasu trzeba jechał ponad godzinę. W regionie śląska i zagłębia o wiele ładniejsze tereny bliżej nad jeziora i do lasu pracy pełno a populacji łącznie też o wiele więcej. Dąbrowa Górnicza Tychy Sosnowiec Katowice Zabrze Bedzin Bytom Gliwice Ruda Śląska Czeladź i wiele innych tovw koncu jedno wielkie miasto bo jedno die konczy drugie się od razu zaczyna. No i lidzie milsi o wiele. Medycyna i lekarze też najlepsi w Polsce.

2016.11.30 23:42:11

To niech przerejestruje auto skoro tu mieszka i palci ubezpieczenia 2000 a nie 700

2016.11.30 23:39:29

A najwieksze janosikowe kto w tej chwili placi?

2016.11.30 22:35:29

Warszawiacy czy Krakusy itd. właśnie przez przyjezdnych mają taką "renomę" ale ty takowym nie ustępujesz ani trochę...

2016.11.30 21:28:54

A jak po wojnie cała Polska (najwięcej Śląsk) na Warszawkę łożyła aby ją odbudowano to dobrze się rwało kapuchę od kogoś co? Teraz nawet parkingu szkoda tak?

Warszawka zawsze do wszystkich łapę wyciągała. Bez Polski była by jednym wielkim G... przez duże G. Nawet teraz to że prosperują tak jak prosperują zawdzięczają "popularności". Ale jakby tych "słoiczków" nie było to by tam zdechli bo pomimo tego że Warszawka jest spora to jakby nie było rąk do pracy to nikt by w nią inwestować nie chciał. Jak hutę kiedyś otworzyli (bo pozazdrościli, że na śląsku mają a oni nie) to robić nie potrafili i hutę musieli zamknąć. Cała prawda o Warszawiaczkach.

2016.11.30 20:45:53

Co się dzieje w tym kraju? To że ktoś ma zarejestrowany samochód w innym województwie to nie znaczy że nie płaci w Warszawie podatków. Mogę przypuszczać że te kartkę wstawił taki sam "słoik" tylko uważa się za pseudo "Warszawiaka".

2016.11.30 19:12:06

Jesteś totalnym kretynem... nieliczni żyją na garnuszku rodziców, większość sama na siebie zarabia w twoim zasranym mieście. A studenci? W dzisiejszych czasach studenci nawet dzienni mają pracę, z ktorej sami się utrzymują... gdyby nie "słoiki" to ta twoja warszawka by umarła w ciągu chwili. Pozdrawia słoik, i dodatkowo student.

2016.11.30 19:05:35

Mydlicie ludziom oczy rozprawiając o jakiś pierdołach a nikt nie mówi o smogu! Jak długo będziemy czekać na reakcje ratusza i informacje o tym zagrożeniu! Zajrzyjcie na http://smogster.pl i podpiszcie się pod petycją która niebawem będzie opublikowana! No niebywałe że nikt nic z tym nie robi!